Rząd PiS oszukał swoich wyborców? Szokujące doniesienia, aż ciężko w to uwierzyć!

Wyczekiwane od dłuższego czasu wybory do Parlamentu Europejskiego za nami. Ze sporą przewagą wygrała je partia rządząca. Według oficjalnych wyników, które zostały przedstawione wczoraj wynika, że PiS zdobył 45,38 proc. głosów. Tuż za ugrupowaniem rządzącym, na 38,47 punktów proc. mogła liczyć Koalicja Europejska. Na kolejnych miejscach uplasowały się kolejno, Wiosna Roberta Biedronia, Konfederacja oraz Kukiz’15.

Tuż przed wyborami prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński w przeróżny sposób mobilizował do oddawania głosów na swoją partię. Zachęcił również do tego rolników, programem wsparcia dla polskiej wsi, o którym przed wyborami było bardzo głośno. Kaczyński podczas jednej z konwencji złożył deklarację, że każdy rolnik posiadający tucznika bądź krowę z własnego chowu, będzie mógł liczyć na finansowe wsparcie. Teraz okazuję się, że może być z tym niemały problem.

W budżecie może bowiem zabraknąć na to pieniędzy. Środki na ten cel miały pochodzić z dotacji Unii Europejskiej, a dokładnie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jak poinformował dziś Tomasz Bielecki z „Gazety Wyborczej”, KE nie dostała od Polski żadnego wniosku w tej sprawie. Komisja Europejska nie dostała od Polski żadnego wniosku o renegocjacje płatności z polityki rolnej do 2020, które – w razie powodzenia – pozwoliłyby nad dopłaty „krowa plus”. – możemy przeczytać na oficjalnym twitterowym koncie dziennikarza.

Źródło: natemat.pl, Twitter.com Tomasz Bielecki
Foto: Pixabay.com