Rząd wprowadza zmiany w prawach jazdy. Nowe zasady już wkrótce!

Od rozpoczęcia rządów przez Prawo i Sprawiedliwość doszło w naszym kraju do wielu zmian, które są szeroko komentowane przez społeczeństwo. Temat nadal nie cichnie, a rząd premiera Mateusza Morawieckiego wprowadza kolejne reformy. Tym razem nowe zasady obejmą egzaminy na prawo jazdy.

Jak informuje portal innpoland.pl, Ministerstwo Infrastruktury planuje wprowadzić zmiany w systemie egzaminowania zdających na prawo jazdy. Celem rządu jest podniesienie skuteczności egzaminowania i obniżenie panującego chaosu. Pierwszą zmianą rządu ma być umawianie zdających na konkretną godzinę. Tłumaczone jest to tym, iż egzaminatorzy egzaminują zdających jeden po drugim. Niejednokrotnie jest tak, że potrafią przeegzaminować kilkanaście osób na dzień. Równa się to z tym, że zdający na swój egzamin muszą czasem czekać nawet po dobrych kilka godzin. Teraz egzaminy mają się odbywać co godzinę, a egzaminowanych będzie maksymalnie 8 osób na dzień.

Egzaminatorzy będą mieli więcej czasu na spokojną i bardziej obiektywną ocenę umiejętności kandydatów na kierowców – podało Ministerstwo Infrastruktury. Dodatkowo mają wejść ułatwienia dla osób niepełnosprawnych oraz uproszczenia dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym. Nie ma natomiast informacji na temat nowoczesnych samochodów, które pomagają zdającym w zdawaniu. Mowa tutaj głównie o czujnikach parkowania, których nie da się wyłączyć. Ustawa ministerstwa ma wejść w życie 1 lipca 2019 roku, a obowiązywać egzaminatorów będzie już od przyszłego roku.

Foto: facebook.com/KancelariaSejmu
Źródło: innpoland.pl