Rząd wprowadza zmiany w ustawie dotyczącej przemocy domowej. „Jedno pobicie to nie przemoc”

Temat przemocy domowej jest delikatny. Każdy chyba zgodzi się, że jakiekolwiek, nawet najmniejsze nadużycie przemocy w rodzinie, powinno być karane. Okazuje się, że nadchodzą zmiany w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Sprawę na swoim profilu Twitter postanowił skomentować premier Mateusz Morawiecki.

31 grudnia Rządowe Centrum Legislacji, opublikowało projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Jednorazowe pobicie nie będzie już podchodziło pod przemoc domową. Kolejnym założeniem projektu jest to, iż Niebieską Kartę będzie można przypisać oprawcy tylko za zgodą ofiary. Dodatkowo zniknie pojęcie przemocy psychicznej. Pomysły te brzmią fatalnie, a w sieci swoje sfrustrowanie postanowili wyrazić internauci.

Zmusiło to do skomentowania sprawy przez samego premiera Mateusza Morawieckiego. Przeciwdziałanie przemocy domowej jest priorytetem rządu Prawa i Sprawiedliwości, a polskie prawo musi być klarowne i bez cienia wątpliwości w pełni chronić ofiary. Podjąłem decyzję, że projekt ustawy wróci do wnioskodawców w celu wyeliminowania wszystkich wątpliwych zapisów – napisał. Ludzie twierdzą jednak, że wpis ten opublikował tylko po to, aby wizerunek PiS nie stracił na wartości.

Źródło: newsweek.pl/
Foto: YouTube.com Andrzej Duda screen