“Rządzący są oderwani od rzeczywistości”. Trzaskowski w piekielnie ostrych słowach uderza w PiS!

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski za pośrednictwem swojego Facebook’a udostępnił obszerny wpis, który zebrał na ten moment już ponad 3 tysiące pozytywnych reakcji. Wbił on w nim niezwykle mocne szpile w partię rządzącą, Prawo i Sprawiedliwość. “Rządzący są oderwani od rzeczywistości, a Polkom i Polakom potrzebne są szybkie i zdecydowane działania, aby wyprowadzić kraj na prostą po kryzysie pandemii” – rozpoczął z przytupem.

Ale także odważne inwestycje, aby zapewnić rozwój i lepszą przyszłość. Pomoc przedsiębiorcom, naprawa służby zdrowia, która jest w katastrofalnym stanie, bezpieczna praca, nowoczesna edukacja, ale co równie ważne zielona energia i walka ze zmianami klimatycznymi. Jest wiele do zrobienia tu i teraz.
Przed nami także wybór – czy chcemy olbrzymich molochów, które nikomu nie służą, czy inwestycji tu za rogiem, dostępnych dla każdego. W naszym planie mówimy jasno – obywatele muszą odzyskać kontrolę nad podatkami – nad swoimi pieniędzmi. Rządzący chcą decydować o pieniądzach naszych mieszkańców zza sejmowych biurek
” – czytamy.

Chcą decydować o lokalnych inwestycjach nie mając przecież pojęcia o potrzebach miast i miasteczek. Pieniądze muszą być wydawane blisko mieszkańców, dlatego tak ważna jest rola samorządu.
Musimy patrzeć w przyszłość! Dzisiaj przede wszystkim trzeba łączyć – opozycja musi zdać egzamin z dojrzałości. Potrzebne są partie polityczne, silna koalicja i wsparcie samorządów. Ale potrzebne są też nowe środowiska, dlatego organizujemy Campus Polska Przyszłości. Chcemy namawiać młodych ludzi do zaangażowania i współdziałania. Razem podejmować najważniejsze wyzwania przyszłości i stawiać czoła problemom. Bo to właśnie młodzi wiedzą i mówią nam, co jest najważniejsze.
Mówimy jasno – mamy plan odnowy Rzeczypospolitej, który wspólnie będziemy realizowali. A ja mam zadanie łączyć, a nie dzielić! I to obiecuję!
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Kancelaria Premiera, twitter.com/PatrykWachowiec
Źródło: Rafał Trzaskowski