Rzepliński o ślubowaniu Pawłowicz i Piotrowicza. Ostro i krótko podsumował Dudę!

Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz oraz Jakub Stelina oficjalnie zostali sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Ich ślubowanie odebrał dziś Andrzej Duda. Prezydent @AndrzejDuda przyjął ślubowanie od nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego: Krystyny Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Jakuba Steliny – czytamy na oficjalnym profilu PAP na Twitterze. Tuż przed tym wywiadu „Rzeczpospolitej” udzielił Andrzej Rzepliński. Nie pozostawił on suchej nitki na głowie naszego państwa. 

Reżim Kaczyńskiego ukradł mi 30 lat pracy dla Rzeczypospolitej. Jaruzelski ukradł mi 8 lat, a ten ukradł mnie i innym sędziom 30 lat pracy. Polska dzisiaj jest niszczona przez trąd. Jeżeli chodzi o sądownictwo, proces ten rozpoczęła Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz. Piotrowicz pięć razy gwałcił konstytucję tym co robił i jak robił ws. TK likwidując podstawy demokracji konstytucyjnej. I on ma być teraz sędzią konstytucyjnym? – powiedział były prezes Trybunału Konstytucyjnego w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Rzepliński w dalszej części rozmowy postanowił uderzyć w Andrzeja Dudę. Oskarżył go między innymi o łamanie konstytucji. Jego zdaniem Duda źle sprawuje się w roli prezydenta, tak bowiem wynika z jego słów. To, co robił ponad 4 lata to albo łamał konstytucję, albo kłamał, albo za pieniądze podatników jeździł po Polsce. Nie jest arcybiskupem czy papieżem, który z każdą parafią się spotyka, to nie było zadanie prezydenta. Nic nie zrobił jako prezydent – zaznaczył.

Czytaj dalej


Źródło: shareinfo.pl, wprost.pl, Rzeczpospolita, Twitter.com PAP
Foto: YouTube.com Telewizja Republika screen