Sąd Najwyższy unieważni wybory?! Sensacyjne doniesienia wstrząsną dziś całą Polską!

Wybory parlamentarne za nami. Ich zdecydowanym zwycięzcą jest Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskało 43,59 procent głosów. Tuż za partią Jarosława Kaczyńskiego uplasowała się Koalicja Obywatelska z 27,40 procentowym poparciem. Do Sejmu dostali się również Sojusz Lewicy Demokratycznej (12,56 %), PSL (8,55 %) oraz Konfederacja (6,81 %). Co ciekawe niedzielne wybory mogą zostać unieważnione! Domaga się tego jedna z partii. 

Konfederacja zapowiedziała, że już wkrótce złoży wniosek do Sądu Najwyższego o unieważnienie wyborów! Dlaczego? Przypomnijmy, że Telewizja Polska na wniosek Sądu Najwyższego miała w sobotę publicznie przeprosić partię, jednak tego nie zrobiła. Telewizja publiczna dopuściła się licznych manipulacji, połamania prawa wyborczego, największego zamachu na wolne, demokratyczne wybory  – powiedział Robert Winnicki, jeden z liderów ugrupowania. Do sprawy odniósł się również prawnik Michał Wawer.

W najbliższych dniach złożymy do Sądu Najwyższego protest wyborczy, domagając się unieważnienia wyborów i przeprowadzenia ich ponownie. Jesteśmy przekonani, że gdyby Telewizja Polska wykonała wykonała nałożone wyrokiem sądowym obowiązki, to wynik Konfederacji byłby znacząco lepszy. Liczymy, że sędziowie staną na wysokości zadania i zarządzą powtórne wybory, w których z całą pewnością Konfederacja osiągnęłaby wynik znacznie lepszy niż w niedzielę – powiedział.

Czytaj dalej

Źródło: nczas.com, tvn24.pl
Foto: YouTube.com Onet News screen