Sąd wydał decyzję w sprawie Marszu Niepodległości. Mamy komentarz Trzaskowskiego!

Marsz Niepodległości odbywający się 11 listopada był przedmiotem ostatniego konfliktu władz Warszawy z organizatorem marszu, Robertem Bąkiewiczem. Wojewoda mazowiecki zdecydował przyznać marszowi miano wydarzenia cyklicznego, lecz decyzję tę uchylił wówczas Sąd Okręgowy w Warszawie. Wojewoda oraz Bąkiewicz złożyli zażalenia na decyzję sądu, lecz te zostały oddalone w środę przez Sąd Apelacyjny. Tym samym, jeżeli narodowcy zorganizują Marsz Niepodległości, będzie on wydarzeniem nielegalnym. Sytuację tę skomentował za pośrednictwem Facebook’a prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Tzw. Marsz Niepodległości nie będzie miał w najbliższych latach statusu zgromadzenia cyklicznego. Sąd apelacyjny nie uwzględnił odwołania organizatorów i zgodził się z naszym rozumowaniem. Jeśli narodowcy zgromadzą się 11.11, będzie to zgromadzenie nielegalne.
Na ulicach Miasto Stołeczne Warszawa nie ma miejsca na ekscesy narodowców, którzy znieważają święte symbole Polski Walczącej. Skandalem jest przyzwolenie PiS na zawłaszczenie naszego wspólnego narodowego święta przez skrajne nacjonalistyczne siły i zwykłych chuliganów i zadymiarzy. Wstyd.
Teraz pełna odpowiedzialność za niedopuszczenie do manifestacji i ekscesów jest po stronie policji
” – napisał Trzaskowski.

Czytaj dalej

Foto: youtube/European Moments, youtube/TVP Info
Źródło: facebook.com/rafal.trzaskowski, wiadomosci.onet.pl