Sędzia Juszczyszyn zawieszony. Gasiuk-Pihowicz wybuchła, na Nowogrodzkiej zawrzało!

Dzisiaj wczesnym popołudniem Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego, a dokładniej sędzia Adam Tomczyński podjął decyzję o ukaraniu sędziego Pawła Juszczyszyna. Zawieszono go w czynnościach służbowych oraz ucięto, aż 40 procent wynagrodzenia na czas zawieszenia. Ta kontrowersyjna decyzja nie została pochwalona przez posłankę Koalicji Obywatelskiej, Kamilę Gasiuk-Pihowicz.

Sąd postanowił zmienić uchwałę Izby Dyscyplinarnej z grudnia i zawiesił sędziego Pawła Juszczyszyna w czynnościach służbowych. Postanowił również obniżyć mu na czas zawieszenia wynagrodzenie o 40 proc” – poinformował sędzia Adam Tomczyński. Przypomnijmy, że w grudniu Izba Dyscyplinarna uchyliła zawieszenie Juszczyszyna. Nie spodobało się to jednak rzecznikowi dyscyplinarnemu i to właśnie on domagał się zmiany decyzji. Sędzia Przemysław Radzik stwierdził dodatkowo, że Juszczyszyn „wypowiada wojnę swojemu państwu”.

Zwolennicy opozycji na czele z politykami reprezentującymi to ugrupowanie są zawiedzeni tym, jak Prawu i Sprawiedliwości udało się przejąć sądy. Zareagować postanowiła posłanka KO, Kamila Gasiuk-Pihowicz. W wywiadzie przeprowadzonym w Sejmie publicznie powiedziała to, co wyrażają w sieci wszyscy internauci. „Jest to dowód na upolitycznienie Izby Dyscyplinarnej, potwierdzający, że zmiany, jakie PiS wprowadzał w wymiarze sprawiedliwości miały jeden cel. Podporządkowanie sądów i sędziów obecnej władzy” – stwierdziła. Dodała również, że „Izba Dyscyplinarna SN w świetle orzeczeń Sądu Najwyższego i Trybunału Sprawiedliwości UE nie jest sądem, a sędziowie, którzy w niej orzekają zostali powołani przez KRS i najzwyczajniej w świecie nie mają prawa orzekać„.

Czytaj dalej

Foto: rmf24.pl, Twitter.com Kamila Gasiuk-Pihowicz
Źródło: youtube/Super Express