Senator Tyszkiewicz wściekł się po usłyszeniu haniebnego pomysłu PiS! „Chorzy z nienawiści ludzie, uznający siebie za…”

Były prezydent Nowej Soli, a obecnie niezależny senator Wadim Tyszkiewicz za pośrednictwem swojego profilu na Facebook’u udostępnił wpis, w którym w ostrych słowach potępia nową propozycję radnych Prawa i Sprawiedliwości. Mowa o ostatniej sesji zielonogórskiej rady miasta klubu PiS, gdzie zaproponowano przyjęcie apelu, w którym osoby pomagające imigrantom na polsko-białoruskiej granicy określane byłyby jako ludzie wspierający handel ludźmi. Informacje te spotkały się z negatywnym odbiorem Polaków, a jedną z osób podzielających te opinie jest wspomniany wcześniej Senator.

PiS to stan umysłu, czasem jednak coraz bardziej chorego.
Na ostatniej sesji zielonogórskiej rady miasta klub PiS zaproponował przyjęcie apelu, w którym osoby pomagające imigrantom na polsko-białoruskiej granicy określił jako ludzi wspierających handel ludźmi pod płaszczykiem „rzekomej pomocy humanitarnej”.
Autorzy tego haniebnego apelu zasiadają co niedzielę w kościele w pierwszych ławkach, przekazują sobie znak pokoju, mówią o umiłowaniu bliźniego swego i w święta zostawiają przy wigilijnym stole wolne miejsce dla zagubionego wędrowca…, ale po selekcji.
Ci ludzie organizują „Orszak Trzech Króli” i modlą się do Pana Boga o łaski wszelakie. Zapominają, że Pan Jezus był też wędrowcem, uchodźcą, który znalazł miejsce choć w stajence. Uchodźcy wepchnięci w pułapkę przez Łukaszenkę i w stajence miejsca nie zagrzeją tropieni przez owych chrześcijan z Rady Miasta.
Ci sami ludzie, obrońcy życia poczętego, zdychającej (przepraszam za mocne słowa) matce z dziećmi w lesie nie podaliby kromki chleba, a tych co chcieliby się zlitować i pomóc, wsadziliby do więzienia. Radny PiS porównał pomoc humanitarną uchodźcom do piątej kolumny*.
Ideologia odbiera niektórym ludziom resztki człowieczeństwa i rozumu jak widać. Ci chorzy z nienawiści ludzie, uznający siebie za wzorowych katolików, nie są w stanie odróżnić potrzeby ochrony granic, czego nikt nie kwestionuje, od zachowania w sobie resztek człowieczeństwa
” – napisał.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Janusz Jaskółka, youtube/Gazeta Wyborcza
Źródło: Wadim Tyszkiewicz FP Życie i Polityka