Tyszkiewicz zaorał PiS! Stanął w obronie prezydenta Wałbrzycha zwolnionego z pracy w szpitalu

Kilka dni temu sieć obiegła informacja o zwolnieniu z pracy w szpitalu posła Platformy Obywatelskiej, a jednocześnie prezydenta Wałbrzycha, Romana Szełemeja. Dyrekcja szpitala tłumaczyła to opuszczaniem przez niego szpitala w godzinach swojego dyżuru, angażując do zastępstwa innych lekarzy. W oświadczeniu stwierdzono, iż pobrał on wraz z innym lekarzem wynagrodzenie za ten sam dyżur. Zarzucono mu także zaniedbanie obowiązków związanych z pacjentami przez łączenie funkcji prezydenta miasta z wykonywaniem pracy w szpitalu. W obronie Szełemeja stanął już Donald Tusk, który publicznie stwierdził, że „PiS chce go zniszczyć”. Murem za Szełemejem stanął także niezależny senator Wadim Tyszkiewicz, który, tak jak zwolniony polityk, uważa, że decyzja ta była motywowana politycznie.

Murem za Prezydentem Wałbrzycha Romanem Szełemejem, samorządowcem, lekarzem i wspaniałym człowiekiem.
PiSowski walec miażdży każdego, kto stanie mu na drodze. Partia aferzystów, malwersantów i złodziei nie ma żadnych skrupułów. Swoich chroni, przeciwników niszczy.
Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam: Roman Szełemej jest jednym z najlepszych samorządowców i prezydentów miast w Polsce. W ostatnich wyborach zdobył blisko 84% poparcia mieszkańców Wałbrzycha. Spokojny, wyważony, merytoryczny, konkretny… Swoje życie poświecił służbie innym, swojemu ukochanemu miastu i szpitalowi. To dzięki niemu z upadłego miasta, Wałbrzych stał się perłą Dolnego Śląska i Polski.
Osobiście miałem zaszczyt przez wiele lat współpracować z Romanem Szełemejem w zarządzie Związku Miast Polskich. To postać wybitna i oddana pracy dla samorządu.
Został potraktowany w sposób haniebny przez PiS i tzw. „bezpartyjnych samorządowców” prezydenta Lubina- Raczyńskiego (twórca Kukiza)
” – czytamy we wpisie senatora.

Wystarczył pretekst: niedopełnienie formalności przy zamianie z innym lekarzem na dyżurze. Łącząc przez kilkanaście lat funkcję prezydenta miasta i lekarza, zdarzył się przypadek przy pracy. Ten człowiek w sposób skuteczny łączył dwie funkcje, na co mieszkańcy Wałbrzycha wyrazili zgodę. Chciał nadal wykonywać zawód lekarza i służyć mieszkańcom jak ich Prezydent.
Jak to się ma do PiSowskiego nominata Karczewskiego, który zarobił 400 tys. zł podczas bezpłatnego urlopu, podczas pełnienia funkcji marszałka Senatu?
Jak to się ma do choćby do ślimaczącego się tempa śledztwa ws. podejrzenia wyłudzenia 100 tysięcy euro z Parlamentu Europejskiego przez europosła PiS Ryszarda Czarneckiego, który w nagrodę został pełnomocnikiem PiS do spraw sportu?
Mogę wymieniać długo aferzystów spod znaku PiS, którzy nie tylko nie ponieśli żadnej odpowiedzialności z sprawy po stokroć gorsze, ale zostali otoczeni parasolem ochronnym przez władzę.
Jestem przekonany, że mieszkańcy Wałbrzycha staną murem za swoim Prezydentem, który jak nigdy dotąd, potrzebuje ich wsparcia
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Fakty RMF FM, youtube/Nowa Praca
Źródło: facebook.com/wadimnowasol, wiadomosci.onet.pl