Tyszkiewicz uważa, że PiS wykorzystuje wojnę na Ukrainie. „Jak hieny rządzący wykorzystują tragedię na Ukrainie do swojej politycznej gry”

Popularny były prezydent Nowej Soli, a obecnie niezależny Senator, Wadim Tyszkiewicz, często posługując się swoim profilem Facebook, komentuje aktualną sytuację polityczno-społeczną dotyczącą naszego kraju. Nie inaczej było i tym razem. W obszernym wpisie stwierdził on, że polski rząd wykorzystuje tragedią na Ukrainie do swojej gry politycznej. „Obrzydliwość. Nie da się tego słuchać, o oglądaniu nie wspomnę. Jak hieny rządzący wykorzystują tragedię na Ukrainie do swojej politycznej gry” – rozpoczął.

My, my, my… My mieliśmy rację… My pomagamy… My prowadzimy godzinne rozmowy z Bidenem czy Załenskim… Tylko prezydent Duda i premier Morawiecki… My, My, My…
Przypomnę tylko, najbliższym sojusznikiem Putina w Europie jest Orban, jedyny najwierniejszy i jedyny partner w UE Kaczyńskiego.
To Kaczyński i Morawiecki jeszcze niedawno, wbrew interesom narodowym i wbrew polskiej racji stanu, zasiadali do stołu i poklepywali się po ramionach z neofaszystami, z Salwinim czy Le Pen, która uważa, że Ukraina jest we strefie wpływów Rosji Putina
” – kontynnuje.

To za tego rządu, mimo miliardów dotacji dla polskich kopalń, do elektrowni tysiącami pociągów jechał węgiel z aneksowanego przez Putina Donbasu. To Kaczyński z Morawieckim i Obajtkiem sprzedali 447 stacji Lotosu węgierskiemu Molowi. Węgierskiemu! Czyli putinowskiemu. Mogę długo o tym.
Dzisiaj wszystkie ręce na pokład w pomocy Ukrainie. Ale kiedy przyjdzie czas pokoju, trzeba będzie rozliczyć naszych rodzimych kłamców i manipulatorów działających na szkodę naszej Ojczyzny.
Mam nadzieję, że Kaczyński z Morawieckim i całą ekipą, razem z Orbanem, zostaną wypluci przez społeczeństwo na śmietnik historii
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Pismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota, youtube/Gazeta.pl
Źródło: facebook.com/wadimnowasol