Sikorski głośnym wpisem uderzył w Macierewicza. Nie zostawił na nim suchej nitki!

Od kilku dni na językach całej Polski ponownie znalazł się Antoni Macierewicz. Wszystko za sprawą powracającego tematu katastrofy smoleńskiej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński w niedzielę pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie poinformował, iż rząd zebrał dane, które oficjalnie pozwalają podać przyczynę tej ogromnej tragedii. Raport przedstawił dzień później wcześniej wspomniany były szef MON. „Przyczyną dramatu smoleńskiego był akt bezprawnej ingerencji, polegający na zniszczeniu samolotu eksplozją” – stwierdził.

Raport podkomisji smoleńskiej wywołał lawinę komentarzy. Krytyka na zespół Macierewicza spadła w szczególności za to, w jaki sposób wspomniany raport przedstawiono. Skrytykowało go ogromne grono nie tylko internautów, lecz także polityków i osób związanych z opozycją. Informowaliśmy już o słowach Romana Giertycha, który stwierdził, że działania Antoniego Macierewicza są „jednym z najobrzydliwszych czynów jakie widział w ciągu 30 lat uprawiania polityki”. „Nie byłem politycznym przyjacielem PLK. Jednak go szanowałem. Pokazanie przez tego smoleńskiego zb**a A. Macierewicza nagich zwłok Prezydenta RP, to czyn z gatunku niewybaczalnych. Ten hochsztapler powinien zniknąć z polskiej polityki na zawsze” – dodał.

Swój komentarz wystosował w tej sprawie także europoseł Radosław Sikorski. Ten ostrym wpisem dołączył do krytyki rządu i raportu przygotowanego przez zespół Macierewicza. „Pornografowie katastrofy smoleńskiej pokazali zmasakrowane ciała jej ofiar, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jeszcze raz pokazali swą obrzydliwą twarz moralnego nihilizmu. Mnie to nie dziwi, ale dlaczego tolerują to rodziny smoleńskie związane z obozem władzy?” – napisał na Twitterze.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Janusz Jaskółka, youtube/Radosław Sikorski – kanał oficjalny
Źródło: twitter.com/sikorskiradek