Sikorski ostro odpowiada na obelgi Beaty Szydło. Nie pozostawił na europosłance suchej nitki!

Wczoraj odbyła się w Parlamencie Europejskim debata na temat łamania praworządności w Polsce przez polityków obecnie rządzących. Swój popis dali europosłowie Prawa i Sprawiedliwości, a o ich wystąpieniu mówi dzisiaj cała Polska. Na oczach polityków z całego świata zaczęli uderzać w polityków opozycji. Jednym z atakowanych był Radosław Sikorski. W ekskluzywnym wywiadzie dla „naTemat” odpowiedział na zaczepki europosłanki.

Przypomnijmy słowa Szydło. Zwróciła się ona w agresywnym stylu do Radosława Sikorskiego. „Sądy w Polsce są niezawisłe. Mogą protestować i nikt nie wyprowadza przeciw nim sił porządkowych” – powiedziała. „Pani premier Szydło jest tą osobą, która wydała polecenie niepublikowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego” – odpowiedział jej Sikorski. „Jest pan kłamcą! Pan kłamie, panie Sikorski, powinnam podać pana do sądu, wobec mnie nie toczy się żadne postępowanie. Jest pan kłamcą, jest pan niegodny tego, by zasiadać w tej izbie i mieć mandat z nadania Polaków” – stwierdziła Szydło

Bo próbowała przekonać Europę, że u nas wszystko jest w porządku, że nie ma postępującego upartyjnienia wymiaru sprawiedliwości. Przecież to nieprawda. Dlatego postanowiłem przypomnieć na forum Parlamentu Europejskiego o tym, że to właśnie premier Szydło złamała prawo i nie wydrukowała wyroku Trybunału Konstytucyjnego po tym, jak prezydent Andrzej Duda “powołał” do niego dublerów. To w związku z jej kraksą w Oświęcimiu młody Sebastian K. był już przesłuchiwany kilkadziesiąt razy. Tymczasem upartyjniona przez PiS prokuratura nie wszczęła śledztwa ws. faktur niezapłaconych przez Jarosława Kaczyńskiego. Teraz pod naporem PiS ma paść, jak to ujął Kaczyński „ostatnia barykada” wymiaru sprawiedliwości, wolne sądy. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by do tego nie dopuścić” – odpowiedział europoseł.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Radosław Sikorski – kanał oficjalny, twitter.com/Bart_Wielinski
Źródło: natemat.pl