„Skala zbydlęcenia TVP demonstrowana w ostatnich dniach sprawia, że…”. Lisowi puściły nerwy, zaorał TVP dosadnym wpisem!

Po zapowiedzeniu przez Borysa Budkę na konferencji Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej powrotu do polskiej polityki, Donalda Tuska, mówią o tym media zarówno lewicowe, jak i prawicowe. Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej został równocześnie nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej. Od momentu jego powrotu Telewizja Polska poświęciła jego osobie naprawdę sporą ilość materiałów, głównie go krytykujących.

To nie spodobało się wielu Polakom, swoje niezadowolenie na Twitterze ukazał w kilku wpisach między innymi redaktor naczelny Newsweeka, Tomasz Lis. Uważa on, że każdy szanujący się człowiek nie powinien występować w roli gościa na antenie TVP. „Skala zbydlęcenia TVP demonstrowana w ostatnich dniach sprawia, ze nie jestem w stanie zrozumieć nikogo kto w jakiejkolwiek formie w jakimkolwiek programie pojawia się na ekranach tej PiS-owskiej szczujni. Porządny człowiek powinien te fabrykę monstrualnych kłamstw omijać” – napisał we wpisie, który otrzymał najwięcej poparcia internautów.

Niedługo później dodał kolejny, w którym przypomniał sytuację z ubiegłego roku, kiedy to rząd przekazał 2 mld złotych na rzecz telewizji państwowej. Wylała się wówczas ogromne fala krytyki skierowana w Prawo i Sprawiedliwość . Przypomnijmy, że opozycja zaproponowała bowiem wówczas, aby środki te przekazać na onkologię. „Pan Duda i PiS uznali, ze 2 mld lepiej niż na walkę z rakiem przeznaczyć na TVP. Zapewne uznali, ze lepiej jak ludzie będą umierać na zawały serca i udary patrząc jak TVP toczona jest przez raka kłamstwa i podłości” – przypomniał znany dziennikarz na portalu społecznościowym.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Tomasz Lis.
Źródło: twitter.com/lis_tomasz