Skandaliczna ustawa podpisana przed Dudę! Ogromne kary za utrudnianie polowań na zwierzęta

Rząd po raz kolejny pokazał, że nie liczy się z opinią Polaków. W internecie pojawiają się coraz częściej zdjęcia myśliwych, którzy przechwalają się swoją zdobyczą, robiąc sobie zdjęcie z martwym lub jeszcze konającym zwierzęciem na pokaz. Wielu Polaków nie podoba się ten fakt, a swoją opinię na ten temat wydała nawet znana profesor Magdalena Środa, która znana jest z walki o dobro środowiska i publicznie potępia zabijanie zwierząt.

Kary grzywny i więzienia za utrudnianie polowań, odstrzał sanitarny z użyciem broni z tłumikiem oraz zmiany zasady wyboru Głównego Łowczego wprowadza m.in. ustawa o zwalczaniu ASF, którą podpisał prezydent Andrzej Duda” – czytamy na portalu „polsatnews.pl”. Mowa tutaj o ustawie z 20 grudnia zeszłego roku. Celem jej zmian jest ułatwienie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt, głównie tzw. ASF poprzez odstrzał dzików.

Zaskoczyć może skala konsekwencji, jakie mogą dotknąć ludzi, którzy celowo uniemożliwiają i utrudniają polowania. Mowa tutaj bowiem o wysokiej grzywnie, ograniczeniu wolności, a nawet o pozbawieniu wolności. Ustawa wprowadza wiele innych zmian, m.in. nowy tryb powoływania i odwoływania Łowczego Krajowego oraz łowczego okręgowego. Tego pierwszego powoływać będzie minister środowiska, a łowczego okręgowego Łowczy Krajowy pod warunkiem pozytywnego rozpatrzenia tego wyboru przez ministra środowiska.

Czytaj dalej

Foto: youtube/TVP Info
Źródło: polsatnews.pl