Ojciec Andrzeja Dudy odleciał. Jego szokujące słowa o homoseksualizmie obiegają całą Polskę!

Ojciec głowy naszego państwa, Jan Duda, udzielił wywiadu Renacie Grochal dla „Newsweek’a”. Opowiadał między innymi o relacjach ze swoim synem, o tym dlaczego nie rozmawia z nim o sprawach wagi państwowej, czy też o głośnym od kilku tygodni temacie przyznania koncesji dla TVN24. Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego wypowiedział się także o homoseksualizmie.

Jego wypowiedź szybko obiegła polski internet. Radny Prawa i Sprawiedliwości uważa bowiem, iż homoseksualizm jest… zjawiskiem zaraźliwym. Dziennikarka zapytała go, czy wie, że homoseksualizm nie jest chorobą i nie da się go przepracować lub wyleczyć. Odpowiedź Dudy może zaskoczyć niejednego. „Czytałem raport naukowy w „Science Magazine” z badania na 500 tys. osób deklarujących skłonności nieheteronormatywne. Wyszło, że co najwyżej od 8 do 25 proc. z nich ma te skłonności z powodu odmienności genetycznych, a reszta to są albo uwarunkowania hormonalne, albo kulturowe” – powiedział.

Czynniki kulturowe to efekty promowania tych skłonności. Po prostu homoseksualizm jest w znacznym stopniu zjawiskiem zaraźliwym. Twierdzenie, że płeć to jest kwestia wyboru, które staje się u nas modne, utrudnia dzieciom rozwój psychofizyczny” – dodał. Jak przypomniała redakcja „natemat.pl”, WHO już 30 lat temu wykreśliła homoseksualizm z listy chorób i zaburzeń. Polityk PiS ma jednak inne zdanie na ten temat. Cały wywiad można przeczytać w najnowszym wydaniu popularnego tygodnika.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Super Express
Źródło: natemat.pl, newsweek.pl