Skandaliczne słowa Rydzyka o filmie Sekielskiego. Aż trudno uwierzyć w to, co powiedział!

W połowie maja udostępniono w serwisie YouTube film dziennikarza Tomasza Sekielskiego pod tytułem: „TYLKO NIE MÓW NIKOMU”. Film opowiada o problemie pedofilii w polskim kościele, a jego wyświetlenia pobiły wszelkie rekordy. W końcu odnieść się do niego postanowił Tadeusz Rydzyk. Jego słowa odebrano jako skandaliczne.

Udzielał on kazania na Jasnej Górze. W pewnym momencie niespodziewanie rozpoczął bronić Kościoła oraz duchownych. „Nieraz potop nas zalewał – i teraz nas zalewa potop (…) który powodują przeróżne organizacje antyewangelizacyjne. Widzimy to w mediach, widzimy w tym ataku na Kościół katolicki – z tymi strasznymi sprawami, o których słyszymy codziennie wśród polityków, wśród tak zwanych dziennikarzy. (…) Chcą utopić naszą wiarę, chcą utopić zaufanie do kościoła” – mówił.

„To poniewieranie kapłanów dlatego, że jakiś znalazł się – może zasłabł, może mu się coś z sercem zrobiło, może z głową. I to, że upadł, że zgrzeszył, nawet najgorzej – nie znaczy, że wszyscy są tacy kapłani. Dziękujemy za kapłanów i kochajcie kapłanów. Jak chcieli zniszczyć Kościół, zniszczyć wiarę, chociażby w XX w., to uderzali w kapłanów. Tak robił Hitler, tak robił Lenin i Stalin, a teraz idzie na nas marksizm” – dodał. Ludzie są zaskoczeni postawą Rydzyka, bowiem nadal nie dostrzega on sporego problemu, jakim jest pedofilia oraz wciąż po tych wszystkich kontrowersjach broni księży.

Źródło: natemat.pl
Foto: youtube.com/Niezależny Serwis Wiadomości 2