Słowa wsparcia Donalda Tuska dla Pawła Adamowicza. Poruszający wpis byłego premiera

Na Targu Węglowym w Gdańsku rozegrał się horror, o którym mówi cała Polska. Prezydent miasta Paweł Adamowicz podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został ugodzony nożem przez mężczyznę, który wbiegł na scenę. Słyszałam, że krzyczał, że 5 lat niesłusznie siedział w więzieniu – przekazała portalowi dziennikbaltycki.pl jedna z kobiet, która była świadkiem ataku. 

Dramat, który rozegrał się na scenie został już skomentowany przez Komendę Główną Policji. To była impreza zamknięta, ochraniana przez firmę ochroniarską. Po tym jak mężczyzna wtargnął na scenę, został obezwładniony przez ochroniarzy. Policja po informacji o ataku natychmiast pojawiła się na miejscu zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany, jest w rękach policji. Jest za wcześnie, by mówić o motywach. Na miejscu trwają czynności – powiedział insp. Mariusz Ciarka, który pełni funkcję rzecznika prasowego.

Słowa wsparcia dla prezydenta Gdańska płyną z różnych stron Polski oraz świata. Na swoim oficjalnym profilu na Twitterze poruszający wpis zamieścił między innymi szef Rady Europejskiej, Donald Tusk. Módlmy się wszyscy za Prezydenta Adamowicza. Pawle, jesteśmy z Tobą. – napisał.

Źródło: dziennikbaltycki.pl, Onet.pl, Twitter.com Donald Tuska
Foto: YouTube.com Onet News screen, YouTube.com Paweł Adamowicz screen