Spektakularna porażka Prawa i Sprawiedliwości. To prawdziwa bomba!

Prezes partii rządzącej Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński ma powody do zmartwień. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok w sprawie Sądu Najwyższego. Wydany wyrok działa na niekorzyść Prawa i Sprawiedliwości. Swój komentarz wystosowało już wielu polityków.

„Polska przegrała z Komisją Europejską spór o obniżenie wieku emerytalnego sędziów SN. TSUE uznał, że zastosowanie zmienionego wieku emerytalnego do urzędujących sędziów SN i przyznanie Prezydentowi RP prawa do przedłużenia urzędowania stanowi uchybienie art.19.ust.1 Traktatu o UE. TSUE odrzucił argument Polski o kompetencjach krajowych w sądownictwie: „choć organizacja wymiaru sprawiedliwości w krajach UE należy do ich kompetencji, to przy ich wykonywaniu kraje mają obowiązek dotrzymywać zobowiązań wynikających z prawa UE” np. prawa do skutecznej ochrony sądowej” – poinformowała Dorota Bawolek z „Polsat News”.

To było wiadomo od samego początku. Polski rząd musiał przegrać przed TSUE. Nie było żadnej reformy SN, PiS chciał przejąć Sąd Najwyższy dokładnie tak samo, jak zrobił to w przypadku TK” – napisał poseł Platformy Obywatelskiej, Borys Budka. „PiS przegrał sprawę przed TSUE. Sędziowie wracają. Spektakularna klęska obozu rządzącego” – dodał od siebie popularny polski mecenas Roman Giertych.„Wielokrotnie tłumaczyliśmy rządzącym, że swoimi ustawami, sprzecznymi z naszą Konstytucją naruszają też prawo UE. Atakowano nas i wyśmiewano. A teraz znowu TSUE potwierdza, że mieliśmy rację. Brawo dla Tych, którzy aktywnie bronią naszej praworządności!” – stwierdził sędzia Waldemar Żurek.

Źródło: polityczek.pl
Foto: youtube/Sejm RP