STAŁO SIĘ! Jurek Owsiak nie odejdzie z WOŚP

W niedzielę w Gdańsku na Targu Węglowym doszło do strasznych scen. Podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent wcześniej wspomnianego miasta został kilkukrotnie ugodzony nożem w wyniku czego zmarł dzień później w szpitalu. Po tej tragedii założyciel WOŚP ogłosił coś co poruszyło opinię publiczną równie jak śmierć Pawła Adamowicza.

Jerzy Owsiak ogłosił podczas konferencji podsumowującej 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, że przestaje być prezesem fundacji. Jak stwierdził cały internet, WOŚP bez Owsiaka to nie to samo, w wyniku czego powstało mnóstwo różnego rodzaju stron oraz petycji, w których setki tysięcy ludzi prosiło Owsiaka, aby nie dał wygrać hejtowi. Jak się teraz okazało, przyniosło to skutek. Jurek Owsiak wrzucił na swój facebookowy profil krótki film, w którym zwraca się bezpośrednio do nieszczęśliwie zmarłego prezydenta Gdańska

Informuje w nim również, że nie odchodzi z funkcji prezesa fundacji. Paweł, przywiozłem Twoje rozliczenie, 5613 zł, 11 groszy. Ogromna kwota, Paweł – powiedział. Biorę się 10 razy mocniej do roboty. Twoje ideały wróciły z większą mocą. Tak – będę grał z Orkiestrą, tak – będę prezesem Fundacji. Mam nadzieję, że Polacy powiedzą sobie, że nie ma naszej zgody na nienawiść. Niech ten straszny incydent nie zmieni naszego postanowienia, że nie będziemy na nienawiść odpowiadali nienawiścią – dodał. Całe wideo można zobaczyć poniżej.

Foto: facebook/jerzyowsiak
Źródło: natemat.pl, facebook.com/jerzyowsiak