Stało się! Tusk pozywa Patryka Jakiego

Stało się. Donald Tusk pozwie wiceministra Patryka Jakiego. Wszystko zaczęło się od wczorajszego wpisu Jakiego, który przekroczył pewną granicę. Udostępnił karygodny wpis, za który powinien ponieść karę, o co walczyć będzie Donald Tusk.

Po meczu Niemcy-Meksyk wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki udostępnił na facebooku zdjęcie przedstawiające płaczących Donalda Tuska oraz Grzegorza Schetynę wraz z napisem „Nasi przegrali z Meksykiem”. Problem w tym, że do przeróbki wykorzystał zdjęcie z pogrzebu śp. Sebastiana Karpiniuka, który tragicznie zmarł podczas katastrofy smoleńskiej. Pomimo przeprosin Jakiego, Tusk postanowił wyciągnąć wnioski.

Jak poinformował na Twitterze reprezentujący Tuska mecenas Roman Giertych, do sądu trafił wniosek. Pan Przewodniczący Donald Tusk kieruje do sądu wniosek (na chwilę obecną w trybie ugodowym) przeciwko Patrykowi Jakiemu o zapłatę 30 tys. zł. na WOŚP za naruszenie swoich dóbr osobistych w związku z publikacją skandalicznej przeróbki zdjęcia PDT z pogrzebu śp. S. Karpiniuka. – napisał.

Źródło: wiadomosci.wp.pl
Foto: youtube/MASAKRACJA, facebook.com/PatrykJaki/