Staniszkis przeszła samą siebie. Zmiażdżyła Dudę jednym zdaniem!

Profesor Jadwiga Staniszkis udzieliła wywiadu dla portalu „Wirtualna Polska”. Wypowiedziała się na temat słów prezydenta naszego kraju, Andrzeja Dudy, których użył w Leżajsku. Chodzi o słynną już wypowiedź Dudy na temat Unii Europejskiej.

Przypomnijmy słowa prezydenta, które zrzuciły na jego osobę wielkie ilości hejtu. Wyimaginowana wspólnota, z której dla nas niewiele wynika. – stwierdził o UE. Skomentować te słowa postanowiła znana wszystkim profesor Jadwiga Staniszkis. Wypowiedź Andrzeja Dudy pokazała, że po prostu on się nie nadaje na prezydenta. To byłaby tragedia dla Polski, gdyby wygrał drugą kadencję. – rozpoczęła, czym wywołała sporą dyskusję w sieci.

To, co robi prezydent Andrzej Duda, jest niebezpieczne dla Polski. Oby był tylko epizodem w historii. Jarosław Kaczyński w wyborach prezydenckich powinien wystawić kogoś innego. Są tacy politycy w PiS. W najlepszym przypadku była to z jego strony niezręczność, brak umiejętności precyzyjnego wyrażania się i precyzyjnego myślenia. Ale jeśli tę wypowiedź traktować dosłownie, to ona jest absurdalna, niezwykle szkodliwa i niebezpieczna. Kompletnie nie rozumie, czym jest Zachód, nie potrafi zdefiniować naszych interesów jako kraju – dodała.

Źródło: natemat.pl, Wirtualna Polska
Foto: youtube/Telewizja Republika, youtube/polsatnews.pl