Strasznie wzruszająca scena. Niepełnosprawny zadaje pytanie Jakiemu

Do niezwykle zaskakującej i wzruszającej sceny doszło podczas wypowiedzi niepełnosprawnego chłopaka. Podczas krótkiej rozmowy z kandydatem na prezydenta Warszawy, Patrykiem Jakim, zadał mu jedno pytanie, a potem stało się coś niespodziewanego. Nagranie to bardzo rozeszło się w internecie, a opisywane jest przez większość jako bardzo poruszające.

W warszawskich Bielanach doszło do spotkania z Patrykiem Jakim. Porozmawiać z nim miał szansę młody chłopak poruszający się na wózku. Stwierdził on, że Jaki nie mówi nic o tym, jak zaktywizować niepełnosprawnych i młodych w Warszawie. To jednak druga część wypowiedzi wzbudziła wielkie zdziwienie internautów, a w szczególności zwolenników opozycji. Pomimo charakteru wypowiedzi chłopaka, nawet oni podziwiają jego odwagę. Wszyscy pamiętamy, co się działo na przełomie kwietnia i maja podczas protestu niepełnosprawnych w Sejmie.

Żaden z polityków Prawa i Sprawiedliwości nie odważył się wyjść i porozmawiać z nimi. Pomimo tego chłopak na spotkaniu z Jakim… pochwalił go. Mam jedną sentencję do panów z KOD-u. Panowie, posłuchajcie mnie. To jest jeden, możliwy kandydat, którego trzeba wybrać, bo na jego programie skorzystam nie tylko ja i ludzie, którzy tutaj są, ale skorzysta również pan Trzaskowski z panem Rabiejem i różnymi innymi ludźmi! – powiedział, po czym usłyszał całą salę oklasków.


Źródło: natemat.pl
Foto: twitter.com/DariuszMatecki