Stuhr o śmierci Adamowicza. Mocne słowa aktora

Na Targu Węglowym w Gdańsku rozegrał się horror, o którym mówi cała Polska. Prezydent miasta Paweł Adamowicz podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został ugodzony nożem przez mężczyznę, który wbiegł na scenę. Słyszałam, że krzyczał, że 5 lat niesłusznie siedział w więzieniu – przekazała portalowi dziennikbaltycki.pl jedna z kobiet, która była świadkiem ataku. 

Dziś już wiemy, że pomimo największych starań lekarzy i ponad 5 godzinnej operacji Adamowicz niestety zmarł w wczesnych godzinach popołudniowych w szpitalu. Tragedia ta poruszyła nas wszystkich, a wyrazy współczucia złożyli już między innymi Jarosław Kaczyński czy szef Rady Europejskiej Donald Tusk, który napisał na Twitterze: „Pawle, nigdy o Tobie nie zapomnimy. Żegnaj, Przyjacielu”. Swoje przemyślenia na Facebooku udostępnił również znany polski aktor Maciej Stuhr.

„To mógł być każdy z nas. Tusk, Kaczyński, Duda, Janda, Stuhr, Owsiak, Pawłowicz dźgnięci przez szaleńca. Odpoczywaj w pokoju Panie Prezydencie! Wypuszczone zostały demony” – napisał. Pod jego postem pojawiło się wiele komentarzy twierdzących, że może to być najgorszy dzień w roku bowiem oprócz tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Jurek Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Owsiak właśnie zrezygnował, tak więc PiS zarżneło WOŚP..to jest chory i dziki kraj!!! – napisał jeden z internautów.

Źródło: facebook.com/MaciekStuhr, natemat.pl
Foto: instagram.com/maciej_stuhr, facebook/pawel.adamowicz