Suski znokautowany! Szyderczy wpis nauczyciela z Sopotu podbija sieć, oberwało też PiS

Popularny nauczyciel Paweł Lęcki za pośrednictwem Facebook’a postanowił napisać list otwarty skierowany do posła Marka Suskiego. Odniósł się on w nim szyderczo do jednego z ostatnich wywiadów polityka, gdzie mówił o swojej pasji. Chodzi mianowicie o malowanie obrazów, a jego najnowsze dzieło to „koń, który jest polską chlubą”. „Szanowny Panie Marku Suski. Ja w sprawie koni. Powiedział Pan: mam zaczęty obraz. To jest tematyka końska. Maluję takiego konia, który jest polską chlubą, czyli polskiego araba, ale niestety jest on jeszcze w fazie rozpoczęcia i od dłuższego czasu jest tyle zajęć, że nie mam czasu, żeby usiąść do tej pracy” – rozpoczął Lęcki.

Szanuję sztukę, więc tym bardziej mnie cieszy, że Pan sobie maluje konie. Miałbym też pewną podpowiedź. Może mógłby Pan namalować stadninę koni w Janowie Podlaskim? Byłoby bardziej spektakularnie. A z tymi arabami to bym uważał, sam Pan rozumie.
Dodał Pan, że w mijającym tygodniu nie mógł się poświęcić swojej malarskiej pasji głównie ze względu na pracę w Sejmie. Mam taką prośbę: niech Pan się nie krępuje i poświęci w całości pasji malarskiej, gdyż dzięki temu w Polsce zrobi się choć trochę bezpieczniej i mądrzej. Naprawdę nie musi Pan zmuszać się do pracy w sejmie. I tak nic z tego nie wychodzi, a przynajmniej będzie mógł Pan namalować więcej koni, kilka lub kilkaset.
Teraz zresztą bardziej rozumiem Pańskie niebezpieczne związki z Pegasusem. Również uważam, że komisja senacka w tej sprawie jest zupełnie bez sensu, gdyż jest Pan jednoosobową samobieżną komisją do spraw inwigilacji, choć ma pewne problemy z pamięcią odnośnie tego, co sam mówi. Wiele można jednak wybaczyć artystom. No chyba, że to Mata z gramem, to wtedy nie.
Zdradził Pan też, że najczęściej maluje w ciszy, ale zdarza się Panu słuchać przy tym różnych rozgłośni radiowych, gdyż jak sam Pan powiedział: radio nadaje muzykę, bardzo często piękną, podaje krótkie informacje, a czasem jest coś zabawnego
” – czytamy.

To chyba najlepsza definicja radia, jaką kiedykolwiek słyszałem. Widać, że jest Pan ekspertem w tej sprawie. Wyobrażam sobie, jak Pan siedzi przy tym koniu i słucha właśnie coś zabawnego. Próbuję sobie wyobrazić, jak Pan się uroczo chichocze, tym bardziej, że w Polsce mamy mnóstwo powodów do śmiechu. Inflacja, pandemia, neomarksizm, Przemysław Czarnek, wzrost cen gazu i prądu, Polski Ład. Muszę Panu przyznać się do czegoś: boki zrywam codziennie, a ze śmiechu to już ledwo mogę oddychać.
Zaznaczył Pan, że stara się być otwarty na każdy rodzaj muzyki, choć niektórych gatunków słucha bez przyjemności. Ja na przykład bez przyjemności słucham Pawła Kukiza, choć nie jest gatunkiem muzycznym, ale coś tam kiedyś śpiewał, więc Pana rozumiem. Lubię jednak Pana posłuchać, gdyż jest Pan tak nienachalnie inteligentny, no i prowadzi Pan partyzancką wojnę z okupacją brukselską w odróżnieniu od reszty świata, która boi się wojny z Putinem. To wzniosłe, mądre i bardzo patriotyczne.
Pytany, czy przekaże Pan któryś z tych obrazów na aukcję dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, powiedział Pan, że ma niewiele czasu na malowanie, a małżonka przyzwyczaiła się do tych obrazów i absolutnie nie chce Pan ich nikomu ani wydać, ani sprzedać, choć chętnych ma. Ja w zasadzie Pana rozumiem, gdyż wystawiłem na aukcję charytatywną samego siebie i czuję się z tym bardzo dziwnie, gdyż rzeczywiście jestem do siebie przyzwyczajony, choć też mam chętnych na spotkanie ze mną, tyle że nie lubię.
Nie wiem, czy Pan wie, ale Pański szef, Mateusz Morawiecki, który samodzielnie usypał Gubałówkę oraz wynalazł przyciski w windzie, ogłosił, że społeczeństwo polskie czeka ciężki test w związku z rozwijającą się pandemią, którą zresztą pokonał jakiś czas temu. Jako nauczyciel trochę znam się na testach, ale muszę przyznać, że fantazja Pańskiego szefa trochę mnie onieśmiela. Jak rozumiem, rząd już niczego nie musi robić, tylko wszystkim ma zająć się społeczeństwo. To nawet dobrze, gdyż może będzie lepiej, a Pan będzie mógł dokończyć te swoje konie.
Pozdrawiam bardzo serdecznie, Paweł
” – zakończył wbijając szpilę obecnej władzy.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/pawel.lecki79, youtube/Onet News
Źródło: Paweł Lęcki