Szczepionka na COVID-19 będzie obowiązkowa?! Duda zabrał głos, nie pozostawia złudzeń

Nadal spustoszenie sieje wirus SARS-CoV-2, znany szerzej pod nazwą „koronawirus”. Kontrowersje budzi temat szczepień, mianowicie, czy powinny one być obowiązkowe, czy też nie. Głos na ten temat zabrał sam prezydent Polski, Andrzej Duda. Ten zapytany o to podczas transmisji na żywo w mediach społecznościowych stwierdził, że nie zamyka się na wprowadzenie obowiązku takich szczepień.

Ja nie jestem specjalistą, jeśli chodzi o szczepionki, nie jestem lekarzem, nie jestem epidemiologiem, nie jestem także biotechnologiem. […]Ale powiedziałbym tak: jeżeli by się okazało, że są osoby, które nie mogą być zaszczepione, po prostu nie udziela im się takich szczepień, a w związku z tym, każdy kto byłby nosicielem koronawiursa i nie chciał się zaszczepić, byłby dla nich zagrożeniem, to rozważałbym, czy nie wprowadzić tych szczepień jako obowiązkowych” – mówił prezydent przed licznie zgromadzonymi internautami.

Gdyby nieszczepiony był tylko ten, kto nie chce się zaszczepić i to jest jego wola, to zostawiłbym te szczepienia, jako szczepienia dobrowolne. Po prostu, jak ktoś nie chce się szczepić, to sam ryzykuje. Ale nie może być tak, że on ryzykuje kosztem innej osoby. […] Tak szczerze powiem, że jeśli ta szczepionka już będzie, to myślę, że wszyscy powinniśmy mieć wolę, żeby się zaszczepić, żeby był po prostu święty spokój” – dodał Andrzej Duda podczas transmisji na żywo na portalu społecznościowym.

Czytaj dalej

Foto: youtube/polsatnews.pl
Źródło: wiadomosci.radiozet.pl