Szczerski próbował zaatakować Tuska. Takiej riposty się nie spodziewał!

Były premier naszego kraju, a obecny przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk nie zjawił się na obchodach 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Skomentować to na antenie Telewizji Polskiej postanowił polityk Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Szczerski. Riposta z jaką się spotkał zwaliła go z nóg.

Jeden z prezydentów zapytał mnie, czy to prawda, że Donald Tusk miał zaproszenie na te obchody, a mimo to na nie nie przyjechał. Odpowiedziałem, że to prawda. […] On nie wyobrażał sobie, by polski polityk, który chciałby być politykiem w kraju, zlekceważył rocznicę tak ważną dla polskiej tożsamości, historii i tego, czym jest polskość dzisiaj” – powiedział polityk PiS na łamach TVP Info. Spotkał się jednak z odwrotną reakcją ludzi niż ta, której oczekiwał.

Internauci nie potraktowali go ani trochę poważnie i wyśmiali jego zdolności dyplomatyczne. „Jeden z prezydentow mu to powiedzial? Ktory? Napewno Donald….Trump 😊„, „Szczerskiemu powiedział Czarnecki – prezydent d/s międzynarodowych Związku Siatkówki. Głąb zagadał do gamonia – i news gotowy” czy „Dyplomata 🤣🤣” – to tylko trzy z wielu podobnych komentarzy.

Foto: youtube/Fakty RMF FM, youtube/Sky News
Źródło: natemat.pl