Szef portalu TVP Info sięgnął dna. Zaatakował byłego więźnia Auschwitz w niewyobrażalny sposób!

Wczoraj odbyła się uroczystość z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz. W trakcie tej tragedii w ciągu zaledwie 5 lat zginęło, aż 1,1 mln ludzi. 1 milion Żydów, 70-75 tysięcy Polaków, 21 tysięcy Romów oraz 14 tysięcy jeńców sowieckich. Podczas uroczystości przemówił jeden z dwustu ocalałych, historyk Marian Turski. Jego słowa nie spodobały się szefowi portalu TVP Info, Samuelowi Pereirze.

Nie bądźcie obojętni, jeżeli widzicie kłamstwa historyczne. Nie bądźcie obojętni, kiedy widzicie, że przeszłość jest naciągana do aktualnych potrzeb polityki. Nie bądźcie obojętni, kiedy jakakolwiek mniejszość jest dyskryminowana. Istotą demokracji jest to, że większość rządzi, ale demokracja na tym polega, że prawa mniejszości muszą być chronione. Nie bądźcie obojętni, kiedy jakakolwiek władza narusza przyjęte umowy społeczne, już istniejące” – stwierdził wczoraj Turski.

Niestety zło potrafi być zaraźliwe. Przypadki gdy więzień Auschwitz, który sam doświadczył cierpienia i zbrodni nazizmu – później działał w PPR, pracował w wydziale propagandy PZPR i w komunistycznej „Polityce”. Takie też są karty naszej trudnej historii…” – stwierdził Pereira. W obronie historyka stanęli m.in. dziennikarz Onetu, Bartosz Węglarczyk oraz Tomasz Lis. „Kiedy były więzień Auschwitz na uroczystości z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu mówi coś, co nie podoba się władzy, więc pracownicy państwowych mediów ruszają do hejtowania go …to jest kwintensencja podłości” – napisał ten pierwszy. „A szumowiny już atakują Mariana Turskuego, potwierdzając słuszność jego słów” – dodał naczelny Newsweek’a.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Salve TV, youtube/PRESS.WARSZAWA
Źródło: koduj24.pl, twitter.com/Pawel_Salata, polityczek.pl