Szef portalu TVP Info uderzył w Giertycha. Riposta mecenasa wbiła go w ziemię!

Kilka tygodni temu głośno zrobiło się o agencji „Associated Press”, która poinformowała o tym, iż telefony m.in. popularnego mecenasa Romana Giertycha oraz prokurator Ewy Wrzosek zostały zhakowane za pomocą oprogramowania Pegasus. Jest to program szpiegujący, opracowany i dystrybuowany przez izraelską firmę NSO Group. Został on stworzony z myślą o walce z terroryzmem i zorganizowaną przestępczością. Szef TVP Info, Samuel Pereira, za pośrednictwem Twittera udostępnił serię wpisów, w których stwierdził, że to tylko „zasłona dymna”. Ostrą ripostą odpowiedział mu dotknięty skandalem Roman Giertych.

Temat Pegazusa to iluzja, zasłona dymna. Ma przykryć tony akt, dowody, przelewy (Polnord), zeznania konkretnych ludzi o lewych fakturach i fabryce hejtu złożone pod rygorem odpowiedz. karnej do 8 lat więzienia (!). Nie wierzcie Brejzie i Giertychowi, nie dajcie się zamulić. Sąd, który kilkakrotnie wydaje zgodę na podsłuch, czy kontrolę operacyjną (niekoniecznie Pegazus), musi mieć do tego przesłanki, którymi nikt się nie chwali w mediach, bo to informacja niejawna. Oni to wszystko wiedzą, dlatego opowiedzą Wam każdą bajkę, żeby to przykryć. Osoby ogarnięte, mające problemy z prawem, swoją linię obrony realizują nie tylko przed sądem, ale też w mediach. Nikt się sam nie pochwali, tym co na niego jest w aktach, ale spróbuje zniszczyć i zastraszyć ludzi, którzy to ujawniają. Mi np. grożono pozwem za wysłane PYTANIA” – pisał na Twitterze Pereira.

Sądy, które wydają zgodę na podsłuchy i kontrole operacyjne, to nie są sojusznicy PiS. Oni nie patrzą na Giertycha, Brejzę, czy Nowaka, jako wojowników z reżimem, bo w świetle dowodów, które mają na stole, nawet gdyby chcieli, nie mogą. Weźcie to pod uwagę słuchając ich opowieści Brejza i Giertych zrobią wszystko, żeby nic więcej na ich temat się nie ukazywało nigdzie i żeby poznać wszystkich informatorów, co wystraszy resztę, ale ja nigdy ich nie ujawniłem i nie ujawnię. Oni wiedzą, że newsy nie pochodzą z żadnego Pegazusa, to sztuczna mgła” – dodał w dwóch kolejnych wpisach. Na te słowa zareagować postanowił Roman Giertych. Mecenas zapowiedział, że szef TVP Info „będzie siedzieć”. „Panie Pereira w sprawie Krauzego w której byłem zatrzymany, sądy kilkadziesiąt razy powiedziały, że nie macie żadnych dowodów na nic. Za publikowanie ukradzionych SMS-ów będziesz siedzieć. A dowody na Pana przyniosą ci, którzy je do Pana przynieśli. W zamian za złagodzenie kary” – oznajmił.

Czytaj dalej

Źródło: twitter.com/SamPereira_, twitter.com/twitter.com/GiertychRoman
Foto: youtube/Tomasz Lis., youtube/TVP Info