Szokujące słowa Bąkiewicza o Wandzie Traczyk-Stawskiej. „Ta pani, przepraszam, że o tym mówię, być może, nie do końca rozumie rzeczywistość”

Dziś w całej Polsce odbyły się protesty z związku z kontrowersyjną decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Jeden z nich miał miejsce w Warszawie na Placu Zamkowym. Wzięła w nim udział uczestniczka Powstania Warszawskiego, Wanda Traczyk-Stawska, która wygłosiła ze sceny mocne przemówienie. Miała jednak ona problem z dojściem do głosu, przez zachowanie kontrmanifestantów, którzy użyli m.in. megafonów.

Kochani, byliśmy w Europie zawsze i nikt nas z niej nie wyprowadzi, bo my tu rodziliśmy się od początku. Tu są nasze korzenie, a my mamy w haśle „za naszą wolność i waszą” i to jest nasza Europa i nikt nas z niej nie wyprowadzi – mówiła. Po chwili skierowała bardzo mocne słowa do organizatora kontrmanifestacji, Roberta Bąkiewicza. Milcz, głupi chłopie. Milcz, milcz, milcz, chamie skończony. Milcz, bo ja jestem żołnierzem, który pamięta jak krew się lała, jak moi koledzy ginęli, ja tu po to jestem żeby wołać w ich imieniu. Nigdy nikt nie wyprowadzi nas z mojej ojczyzny, która jest Polską, ale także nikt z Europy, bo Europa to moja matka także – dodała. Wywiadu Interii udzielił sam Bąkiewicz, którego słowa nie spodobały się internautom.

Bardzo chętnie spotkam się z panią Wandą. Inna sprawa, że weteranów wykorzystuje się do promowania idei, które są sprzeczne z ideami, o które ta pani walczyła w Powstaniu Warszawskim, bo walczyła o wolną i niepodległa Polskę – mówił w rozmowie z Interią. Donald Tusk mówi o tym, że mamy oddać część suwerenności pod kuratelę Brukseli, a tak naprawdę Niemiec, że mamy przyjmować rozwiązania unijne jako ściśle obowiązujące w Polsce, chociaż to jest sprzeczne z traktatami. To znaczy, że chce odebrać Polsce suwerenność i niepodległość. I ta pani, przepraszam, że o tym mówię, być może nie do końca rozumie rzeczywistość. Dlatego mówiłem, że ludzie, którzy znajdują się na tamtej manifestacji, być może mają piękne patriotyczne serca, ale podzielili nas politycy z obu stron sporu. Przez manipulacje medialną jesteśmy tak przyklejeni do pewnych autorytetów, że robimy to wbrew sobie – wyjaśnił.

Czytaj dalej

Źródło: wydarzenia.interia.pl
Foto: YouTube.com PR24TV HD – TELEWIZJA INTERNETOWA Z PRUSZKOWA