Szumowski odpowiedział na zarzuty Nitrasa dot. jego majątku. Słowa ministra zdrowia zaskoczą niejednego!

W środę głośnym tematem było wystąpienie posła Platformy Obywatelskiej, Sławomira Nitrasa. Zarzucił on ministrowi zdrowia, prof. Łukaszowi Szumowskiemu oszustwo dotyczące majątku zarówno jego, jak i jego żony. „Pan Szumowski jest biedny, a jego żona jest bogata” – powiedział. W „Gościu Wydarzeń” na antenie Polsat News gościem był Szumowski. Postanowił się on odnieść do wspomnianych wyżej zarzutów.

Rozdzielność majątkową z żoną mamy od wielu, wielu lat. Naprawdę w 2008 r. nie miałem tak dalekosiężnego planu, by ukryć coś jak zostanę ministrem zdrowia. […] Zarzuty są niepoważne, nie na miejscu, świadczą tylko i wyłącznie o ataku politycznym. Koincydencja ataków na mnie, na moją rodzinę, na brata, na żonę nie bierze się z niczego. Mamy kalendarz wyborczy taki, jaki mamy” – stwierdził minister zdrowia. Prowadzący program, Bogdan Rymanowski zapytał go następnie o powiązania z Danielem O., który dwa lata temu został zatrzymany za prowadzenie grupy przestępczej.

Daniela O. przyprowadził jeden z kolegów lekarzy, który był w grupie, która próbowała wspólnie z samorządem tę klinikę zbudować, od podstaw merytorycznie, ale też finansowo. Został przyprowadzony jako człowiek majętny, który dostarczy środki na realizację tego projektu. Tutaj niestety również padliśmy ofiarą nierzetelności tego pana i tak naprawdę ta klinika z moim udziałem nigdy nie powstała. Czasami w działalności kardiologicznej spotyka się ludzi, którzy nie są rzetelni” – mówił.

Czytaj dalej

Foto: youtube/TVP Info
Źródło: polsatnews.pl