Szydło próbowała odbić piłeczkę. Sikorski kolejny raz zaorał ją ostrą ripostą!

Niemal cały świat wspiera Ukrainę w tym trudnym dla nich czasie. Ogromna pomoc płynie do nich także z Polski. Do naszego kraju trafiło już ponad milion ukraińskich uchodźców. Sam prezydent Wołodymyr Zełenski podziękował Polakom za zaangażowanie. Beata Szydło za pośrednictwem wpisu na Twitterze stwierdziła, iż przez to, jak pomocna jest Polska w trakcie tego kryzysu, KE powinna odblokować Krajowy Plan Odbudowy. 

Polska jest państwem udzielającym zdecydowanie największej pomocy Ukrainie. Polska wspiera Ukrainę, ale też pomaga w ten sposób całej Europie. Dlatego dalsze wstrzymywanie KPO dla Polski przez KE z powodów czysto politycznych, jest w tej chwili de facto działaniem na rzecz Putina” – napisała wówczas Szydło. Na ten wpis zareagował szybko przewodniczący delegacji UE-USA, Radosław Sikorski. „Nie. Jest zapobieganiem putinizmowi wewnątrz UE. Wystarczy przestać łamać naszą konstytucję, co zaczęła @BeataSzydlo i pieniądze na KPO popłyną” – stwierdził. Szydło postanowiła odbić piłeczkę.

Radosław Sikorski widzi w Polsce „putinizm”. Takie słowa Sikorskiego to po prostu obrzydliwość. Jak wygląda putinizm, widzimy na Ukrainie. Wykorzystywanie przez Sikorskiego tragedii mordowanych przez ludzi Putina Ukraińców do walki politycznej w Polsce jest haniebne” – napisała w kolejnym wpisie, który także przykuł uwagę Sikorskiego. Ten ponownie postanowił wbić byłą premier w ziemię. „Tak, widzę. Putin też zaczynał od upartyjniania sądów, sprostytuowania mediów publicznych, inwigilacji opozycji i miziania się z innymi zamordystami. A Pani, @beataszydlo, od niepublikowania orzeczeń TK i szykanowania @S_Koscielnik. Przeproście i spadajcie” – stwierdził.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Polskie Radio, youtube/Radosław Sikorski – kanał oficjalny
Źródło: twitter.com/BeataSzydlo, twitter.com/sikorskiradek