Szydło zaatakowała PE. Nie spodziewała się tak ostrej riposty! „Łamiecie prawo i niszczycie naród dla własnego zysku. Hańba”

Parlament Europejski już w 2018 roku uruchomił artykuł 7. w sprawie Polski. Chodziło m.in. o zastrzeżenia względem reformy sądownictwa. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Rada zdecydowała o przyjęciu rezolucji. Wzywa ona do regularnych, ustrukturyzowanych i otwartych, a zarazem ciągnących za sobą konkretne działania przesłuchań. Rada zdecydowała także, aby nie zatwierdzać Krajowych Planów Odbudowy do „czasu osiągnięcia postępów” w kwestii praworządności w naszym kraju.

Parlament Europejski skrytykować postanowiło wielu polityków Prawa i Sprawiedliwości. „Wkrótce kolejna kłamliwa rezolucja PE, w kwestii tzw. praworządności. Skandaliczne działania polskiej opozycji wszyscy znają, ale czy wobec tego można nazywać ją jeszcze Polską? Tyle zdrady i kłamstw, a przecież muszą znać przysłowie: „zły to ptak, co własne gniazdo kala”” – napisała na Twitterze Beata Mazurek. „Dziś w PE debata o „praworządności w Polsce”, pełna kłamstw i fake newsów o naszej Ojczyźnie. Komu zależy na tym najbardziej?” – stwierdziła Anna Zalewska. Polityk, która także skrytykowała PE, jest była premier naszego kraju, za której rządów Parlament uruchomił artykuł 7., Beata Szydło.

Ta stwierdziła, że debata w PE w dzień święta narodowego, Konstytucji 3 Maja, jest karygodna. „Debata w PE przeciwko Polsce w dniu polskiego święta narodowego to kolejny poziom obłudy i hańby niektórych europosłów. Po co to robicie, szczególnie, gdy u polskich granic trwa wojna? Przecież dobrze wiecie, że to będzie taka sama jak zwykle kłamliwa gadanina grupki radykałów” – napisała. W konfrontację z polityk wdała się jedna z Polek, która mocnym wpisem postanowiła dopiec jej, jak i całej partii rządzącej. „Przy granicy wojna, a wy brniecie w psucie praworządności żeby władzę utrzymać. Odbieracie nam środki pomocowe żeby kolesie mogli okradać budżet i paść się na dyrektorskich stołkach w dziesiątkach zbędnych instytutów. Łamiecie prawo i niszczycie naród dla własnego zysku. Hańba” – stwierdziła.

Czytaj dalej

Foto: Twitter.com MANDARK screen, YouTube.com Prawo i Sprawiedliwość screen
Źródło: twitter.com/BeataSzydlo, twitter.com/wielkrop2017, natemat.pl,