Ta ustawa dotknie każdego Polaka. PiS wprowadza segregację pacjentów na SOR-ach!

Prawo i Sprawiedliwość wprowadza kolejną zmianę podczas swoich rządów. Pomysły partii rządzącej zawsze są szeroko komentowane przez Polaków. Teraz będzie podobnie, bowiem ta zmiana dotknie każdego z nas. Partia Jarosława Kaczyńskiego ma pomysł, jak uporządkować napiętą sytuację na polskich izbach przyjęć.

Każdy, kto kiedykolwiek był na izbie przyjęć na oddziale ratunkowym wie, jakie panują tam warunki. Niejednokrotnie pacjenci z ciężkim bólem czekają długie godziny, aby ktokolwiek się nimi zajął. Gdy takich osób jest więcej, wywołuje to wielki chaos. Na takie sytuacje zaradzić chce Prawo i Sprawiedliwość. Ich pomysłem będzie ostra selekcja pacjentów. Ministerstwo Zdrowia wysłało projekt, którego zadaniem będzie zmniejszenie kolejek, oraz czasu oczekiwania pacjentów. Pomimo zacnego pomysłu, jego realizacja brzmi co najmniej skandalicznie.

Pomóc w jego realizacji ma biletowy system segregowania oczekujących pacjentów. „Osoby przybywające do SOR będą pobierały bilet z oznaczeniem czasu przybycia do SOR wraz z indywidualnym numerem pacjenta, a po zarejestrowaniu pacjenci zostaną poddani „segregacji medycznej”. Po segregacji pacjent ma zostać zakwalifikowany do jednej z pięciu kategorii z różnym czasem oczekiwania” – czytamy na portalu „se.pl”. Dla przykładu powstaną kategorie: czerwona, czyli natychmiastowa konieczność kontaktu z lekarzem, oraz niebieska, czyli brak nagłego zagrożenia zdrowotnego, co oznacza, że pacjent „może poczekać.

Foto: pixabay.com
Źródło: se.pl, dziennikzachodni.pl