Tajemniczy list Kaczyńskiego. Wkraczamy w „kolejną fazę dobrej zmiany”

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, wyszedł ze szpitala po 37 dniach hospitalizacji. Wszyscy zainteresowani polityką czekali na jakiekolwiek oświadczenie z jego strony. W końcu się doczekaliśmy. Wydał specjalny i dość tajemniczy list do uczestników Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”.

Na odbywający się w Spale Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” zaproszeni zostali zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Prezes nie mógł jednak zjawić się osobiście prawdopodobnie ze względu na swoje zdrowie, jednak nie zostawił uczestników zjazdu bez niczego. Wydał do nich list. Dziś, po upływie roku, z satysfakcją mogę przyznać, że tak jest w istocie. Weszliśmy bowiem w kolejną fazę dobrej zmiany, co przybliżyło nas do celu, jakim jest – mówiąc w największym skrócie – naprawa naszego państwa. Zbudowanie fundamentów pod dostatnią, sprawiedliwą, solidarną, silną i bezpieczną Rzeczpospolitą, słowem – pod Polskę naszych marzeń – napisał.

Dzielący nas od poprzedniego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” rok nie był z wielu względów łatwy. Musieliśmy się bowiem mierzyć z coraz bardziej totalnymi atakami, coraz bardziej totalnej opozycji, która zatraciwszy wszelką miarę i jakże często elementarną przyzwoitość, nie cofała się przed niczym i formułowała skrajnie absurdalne oskarżenia pod naszym adresem. – kontynuował, po części atakując opozycję. Nie ma też co ukrywać, że zdarzały nam się, niestety, i błędy. Ale też należy stwierdzić, iż potrafiliśmy się do nich przyznać oraz – co nie mniej ważne – zarówno je naprawić, jak i wyciągnąć z nich wnioski na przyszłość – dodał. Czym ma być wspomniana „kolejna faza dobrej zmiany”? Na pewno przekonamy się w niedalekiej przyszłości.

Źródło: pikio.pl, interia.pl
Foto: youtube/Jeden z Wielu