„Tak PiS znowu oszukał Polaków…”. Mazguła rozwścieczony tym, co zrobiło PiS!

Ostatnio w mediach coraz więcej mówi się o zmianie standardu naziemnej telewizji cyfrowej. Będzie ona nadawana w nowocześniejszym standardzie DVB-T2/HEVC. Oznacza to jednak, że osoby posiadające starszy sprzęt utracą dostęp do m.in. TVN czy Polsat. Decyzją Urzędu Komunikacji Elektronicznej odbierać będą mogły jednak… TVP. Nierówne traktowanie stacji telewizyjnych wyprowadziło z równowagi pułkownika Adama Mazgułę, który wpisem na Facebook’u postanowił wbić szpilkę partii rządzącej.

Zmienia się system telewizji naziemnej. Żeby ją odbierać trzeba mieć nowy telewizor lub kupić dekoder. Sprawdziłem na Opolszczyźnie.
Stary system dalej działa, ale tylko dla TVP i to do końca 2023 roku, czyli do wyborów.
Tak PiS znowu oszukał Polaków i zapewnił odbiór tylko swoich programów na wyłączność. To dlatego, że niewielu ludzi, szczególnie tych parafialnie oddalonych od cywilizacji nie kupi nowego telewizora ani dekodera. Rząd nawet nie zachęca.
Niektórzy twierdzą też, że to system. Kupisz, to ciebie zarejestrują, jako płatnika abonamentu, mimo niekonstytucyjnych miliardów publicznych pieniędzy kierowanych na TVP-szczujnię.
Najważniejsze jednak, że PiS dalej będzie nadawał swoje bezczelne kłamstwa i nie da telewidzom korzystających z najbardziej popularnych przekazów żadnych perspektyw na pluralizm. Bo jeżeli przedłużyli działanie telewizji analogowej pod strzechy, to dlaczego nie dla wszystkich, a tylko dla TVP?
Jeśli to nie przykład skrajnej nieuczciwości, przygotowania agresji kłamstw dla celów PiS-kampanii oszczerstw wyborczych i fałszowania już ich wyników, to, co tym jest?
” – napisał.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/amazgula, youtube/gazeta.pl
Źródło: facebook.com/amazgula, wirtualnemedia.pl