Tak Tusk wykiwał PiS. To co zrobił przejdzie do historii!

W piątek w Brukseli odbył się szczyt liderów państw Unii Europejskiej. Głównym tematem rozmów była migracja i dojście do wspólnego porozumienia w tej kwestii. Warto dodać, że unia z tym problemem boryka się od 2011 roku. W spotkaniu udział wziął między innymi przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk czy obecny premier naszego kraju Mateusz Morawiecki. 

Jak przekazał Tusk na konferencji prasowej, która miała miejsce tuż po zakończeniu szczytu, wreszcie udało dojść się do porozumienia. Udało nam się osiągnąć porozumienie na forum Rady Europejskiej, ale jest to najłatwiejsza część zadania w porównaniu z tym, co czeka nas, kiedy zaczniemy je wdrażać – powiedział. Nie ten temat jest jednak tym, o czym mówią w Polsce dziś wszyscy. Donald Tusk zrobił w Brukseli bowiem coś co zaskoczyło wielu jego sympatyków.

Były premier Polski poparł stanowisko polskiego rządu ws. uchodźców. Warto dodać, że podobne stanowisko do naszego kraju mają Węgry, Czechy i Słowacja. Tym ruchem zaskoczył nie tylko swoich zwolenników, ale i przeciwników. Zdaniem wielu osób Tusk tym ruchem wyrolował partię, której prezesem jest Jarosław Kaczyński i przekonał do swojej osoby część ich wyborców. Największe znaczenie może mieć to w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

Źródło: Pikio.pl, tvn24.pl
Foto: YouTube.com wybierzpolskie screen, YouTube.com Magda W. PL