Tak z Kowalskiego nie zakpił jeszcze nikt. Uderzył w Tuska skandalicznym wpisem, został zaorany!

Od kilku dni tematem numer jeden w polskich mediach jest śmierć 30-letniej Izabeli. Kobieta zgłosiła się w 22. tygodniu ciąży do szpitala w Pszczynie, gdzie stwierdzono u niej bezwodzie oraz wady wrodzone płodu. Według relacji pełnomocnika rodziny, lekarze postanowili nie decydować się na aborcję, a poczekać na obumarcie płodu. Tak też się stało, a niecały dzień później śmierć poniosła także Pani Izabela.

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska. Wypowiedział się on w ostrych słowach na temat Kai Godek oraz ustawy aborcyjnej wprowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość. „Rządzącym ideologia myli się z ludźmi.[…] Ja nie mam żadnych wątpliwości, kto odpowiada za to i inne zdarzenia tego typu. I nie da się zrzucić odpowiedzialności, bo jesteśmy już tego świadkami, na lekarzy.[…] W Polsce poprzez decyzje trybunału, Pani Przyłębskiej, pod patronatem Pana Kaczyńskiego, tak naprawdę to prokurator, a nie lekarz prowadzi ciążę” – mówił Tusk. Te słowa nie spodobały się posłowi Solidarnej Polski, Januszowi Kowalskiemu, który za pośrednictwem Twittera postanowił obrazić Tuska.

Tusk. Cynicznie wykorzystuje w polityce śmierć kobiety w Pszczynie. Po to, by zadeklarować swoje poparcie dla zabijania polskich dzieci do 12 tyg. życia. Lewacki skrajny aborcjonista. Upadek. Upadek. Upadek” – napisał. Nie oczekiwał jednak takiej reakcji internautów. Ci pod jego własnym wpisem postanowili go ośmieszyć. „Nie dość, że jest pan bezczelny i prymitywny, a w kwestii położnictwa i patologii ciąży kompletnym ignorantem, to jeszcze uważa pan, że może innym narzucać swoje poglądy! Co za tupet! A Tuskowi to mógłby pan co najwyżej buty czyścić. Jak kiedyś” – napisała jedna z nich. „Januszek, zygotka to nie dziecko. i nie tobie ani tobie podobnym oszołomom decydować, czy kobieta ma podejmować trud noszenia ciąży, czy nie. To nasze państwo upadło, skazując swoje obywatelki na cierpienie i śmierć” – dodał kolejny.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/donaldtusk, youtube/Radio Opole
Źródło: twitter.com/JKowalski_posel, youtube/Onet News