Mocny apel do Andrzeja Dudy. O tym mówią dziś wszyscy!

Przemoc wobec dzieci istnieje – temu nie da się zaprzeczyć. Problem jest to, że ludzie nie reagują lub reagują, gdy jest już za późno. Popularna Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę w odpowiedzi na głośny ostatnio przypadek śmierci 9-miesięcznej Blanki wystosowała apel do naszego prezydenta Andrzeja Dudy. Czy głowa państwa odważy się na niego zareagować i odpowie?

Przybliżmy sytuację z Olecka. W wyniku przemocy zmarła tam 9-miesięczna Blanka. Do aresztu trafili już sprawcy tej tragedii – rodzice dziewczynki. Postawiono im zarzuty znęcania się nad dzieckiem, zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz wykorzystania seksualnego. Ta straszna tragedia spowodowała wpis Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, w którym apelują do Dudy o zaostrzenie analizy przypadków maltretowania dzieci. Problem jest ogromny. Każdego roku, według statystyk, do szpitali trafia, aż 2700 dzieci poniżej 1 roku życia z obrażeniami w wyniku celowego działania. Fundacja utworzyła również petycję, która znajduje się poniżej, a podpisać może ją każdy z nas, do czego również zachęcamy.

Apelujemy do Prezydenta RP Andrzej Duda o wprowadzenie w Polsce procedury analizowania okoliczności wszystkich przypadków maltretowania dzieci – w szczególności tych ze skutkiem śmiertelnym. To kluczowa procedura stosowana w wielu krajach, określana jako Serious Case Review lub Child Death Review. Chcemy, żeby systematycznie były badane przypadki maltretowania dzieci, a ze szczególną troską i uwagą – te ze skutkiem śmiertelnym. Chcemy dowiedzieć się, co konkretnie zawiodło, co należało zrobić inaczej, żeby dzieci były bardziej bezpieczne. Dzięki temu, zwiększymy szanse na ocalenie kolejnych dzieci, które cierpią w samotności…” – czytamy we wpisie fundacji.

Foto: pixabay.com
Źródło: mamadu.pl