Ten wpis Anji Rubik skradł serca internautów! „Czego się tak boisz Prezydencie Duda?”

Obecny prezydent Andrzej Duda zawzięcie prowadzi swoją kampanię wyborczą. W środę wywołał lawinę komentarzy w całym internecie. Podczas spotkania z wyborcami mówił kontrowersyjnie o rodzinie oraz osobach LGBT. Nie spodobało się to wielu Polakom, w tym Anji Rubik. Polska modelka swoje niezadowolenie wyraziła na Facebooku, gdzie skierowała kilka gorzkich słów pod adresem głowy państwa. 

Rodzina jest szczególną wartością, która wymaga szczególnej pieczy ze strony państwa. Rodzina stanowi dla mnie podstawową wartość naszego państwa. Wymaga szczególnej ochrony i wsparcia” – mówił Duda. Prezydent podpisał również “Kartę Rodziny”, która m.in. zabrania propagowania “ideologii LGBT” w placówkach publicznych. Wątek ten został poruszony przez niego także w sobotę na wiecu w Brzegu. Nie pozwolę na to, żeby ideologizowano ludzi, bo to jest moja odpowiedzialność za dzieci i polską młodzież. Nie po to pokolenie moich rodziców przez 40 lat walczyło o to, żeby wyrzucić ideologię komunistyczną ze szkół, żeby nie można było prać mózgów młodzieży, żebyśmy teraz godzili się na to, żeby teraz przyszła inna ideologia, jeszcze groźniejsza dla człowieka – stwierdził.

Zareagować postanowiła Anja Rubik, która na prezydencie kraju nie zostawiła suchej nitki.Czego się tak boisz Prezydencie Duda ( @andrzej.duda ) ? Nie martw się ,wszyscy się czasami boimy, z różnych powodów. Rasizm, homofobia, uprzedzenie pochodzą tylko ze strachu. W imieniu odważnych, w imieniu uprzejmych i w imieniu każdej mniejszości społecznej przesyłam miłość i otuchę. Możemy Prezydentowi pomóc i wytłumaczyć jak żyć bez strachu i bez tej nienawiści dla innych Polaków. Pozdrowienia ode mnie i społeczności LGBT+ – napisała na portalu społecznościowym. Jej wpisem spotkał się z pozytywnym odzewem ze strony internautów.

Czytaj dalej

Źródło: natemat.pl, Facebook.com Anja Rubik, polityczek.pl
Foto: YouTube.com tvnpl, TVP Info screen