Lis zgasił Kurskiego na Twitterze

Reprezentacja Niemiec zaskoczyła, dziś cały piłkarski świat ulegając Korei Południowej (0:2). Drużyna prowadzona przez Joahima Loewa tym samym pożegnała się z Mistrzostwami Świata, które w tym roku rozgrywane są w Rosji. Warto dodać, że nasi zachodni sąsiedzi to obrońcy tytuły, dlatego tym bardziej może dziwić ich odpadnięcie, już w fazie grupowej turnieju. 

Tuż po samym meczu w sieci rozpętała się prawdziwa dyskusja. Niewiele osób bowiem przypuszczało, że podopieczni Loewa ulegną niżej notowanemu rywalowi i pożegnają się z MŚ w tak wczesnej fazie. Do klęski naszych sąsiadów postanowił odnieść się również Jacek Kurski. Auf Wiedersehen auf Wiedersehen Deutschland Deutschland auf Wiedersehen oglądało 27.06 g. 16 śr. 4,567 mln; pik 6,932 mln:
Korea Płd-Niemcy TVP1 śr 2,930 mln; pik 5,785 mln.
Meksyk-Szwecja TVP2 śr 1,027 mln; pik 1,736 mln.
TVP Sport symultana obu meczów śr 651 tys, pik 805 tys. – czytamy na jego oficjalnym twitterowym koncie. 

Wpis prezesa Telewizji Polskiej również wywołał lawinę komentarzy. Jednym z najciekawszych popisał się Tomasz Lis, który zmiażdżył go w kilku słowach. Prymityw. Żaden normalny szef żadnej normalnej publicznej telewizji nie pisałby takich rzeczy. Ale to prymitywny kibol. – napisał dziennikarz udostępniając post prezesa Telewizji Publicznej. Do sytuacji odniósł się również prezes PZPN Zbigniew Boniek stwierdzając, że Kurskiemu nie wypada pisać takich rzeczy.

Źródło: Polityczek.pl, Twitter.com Zbigniew Boniek (@BoniekZibi), Twitter.com Tomasz Lis (@lis_tomasz), Twitter.com Jacek Kurski PL (@KurskiPL)
Foto: YouTube.com Gazeta.pl screen, YouTube.com Tomasz Lis. screen