Terlecki wyśmiał Gersdorf, ale takiej odpowiedzi się nie spodziewał! „Intelektualne zero…”

Ciągle głośno jest na temat tak zwanej ustawy represyjnej wprowadzanej przez Prawo i Sprawiedliwość. Przypomnijmy, że ma ona na celu dyscyplinować sędziów, którzy nie działają w zgodzie z ideologią partii rządzącej. Polityk PiS, Ryszard Terlecki wyśmiał komentarz w tej sprawie I prezes Sądu Najwyższego, Małgorzaty Gersdorf.

Jest tam wszystko: zakaz korzystania przez sędziów z wolności słowa, ustanowienie mechanizmu inwigilacji oraz drastyczne ograniczenie ich prawa do posiadania profili w portalach społecznościowych, rozwinięcie katalogu przewinień dyscyplinarnych, które ubrano w najbardziej nieostre z możliwych słowa, próbę rozstrzygania ustawą ważności sędziowskich aktów powołania” – powiedziała Gersdorf. Dodała, że ustawa represyjna poskutkować może nawet wyrzuceniem Polski z UE.

I prezes SN ostrzega, że projekt ustawy PiS dyscyplinujący sędziów może doprowadzić do wyjścia Polski z UE” – powiedział w kierunku Terleckiego dziennikarz RMF FM, Patryk Michalski. Polityk PiS wyśmiewając obawy Gersdorf odpowiedział prześmiewczo: „z czego?„. Następnym pytaniem było, czy możliwe jest złagodzenie projektu. Terlecki odpowiedział jednak, że jest wręcz za jego zaostrzeniem. Nie spodziewał się jednak reakcji internautów. „Intelektualne zero, mentalność partyjnego zupaka skrzyżowana z wiejskim głupkiem. Normalnie- nikt faceta nie zatrudniłby do sortowania odpadów i wywózki gnoju ze stajni. Ale w polityce, taki partyjnie spolegliwy, pyskaty i chamowaty głąb, może osiągnąć wszelkie zaszczyty. Oczywiście w partii PiSobolszewickiej” – napisał jeden z nich.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet News, youtube/Polskie Radio
Źródło: natemat.pl