Terminale płatnicze w kościołach? PiS szokuje nowym pomysłem, Polacy łapią się za głowę

Technologia ciągle idzie do przodu. Coraz więcej Polaków tradycyjną gotówkę zastępuje kartami płatniczymi. Zauważyli to także hierarchowie kościoła katolickiego. Coraz bardziej prawdopodobne staje się to, że w kościołach będzie można już wkrótce zapłacić ofiarę… kartą. Pomysł ten spodobał się ministrowi finansów w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.

Czasy, w których przyszło nam żyć, wymuszają na nas coraz to nowe zachowania w sferze życia publicznego, tak jest choćby i z obrotem tradycyjnym pieniądzem, a właściwie z jego powolnym zanikaniem na rzecz obrotu bezgotówkowego, który staje się coraz bardziej powszechny w naszym codziennym funkcjonowaniu. Nie omija to obecnie także instytucji kościelnych np. parafii, które coraz częściej stają przed koniecznością i rozważają, na ile możliwe jest już teraz korzystanie np. z terminali płatniczych, tak by zupełnie nie zatracić swojego wyjątkowego religijnego charakteru, a z drugiej strony nadążyć za duchem czasów” – powiedział ks. Janusz Majda dla „gosc.pl”.

Używam go skutecznie i to nawet na tyle skutecznie, on możliwości naszej parafii powiększa. Nie widzę żadnych zagrożeń dla ducha” – zapewnia ks. Jarosław Stefaniak. Pomysł ten popiera minister finansów w rządzie PiS, Tadeusz Kościński. „Jest taki kłopot, że jak się idzie do kościoła i się nie ma gotówki, to jak przychodzi taca, to się niestety patrzy na tą tacę, a jakby była taka możliwość, że można zapłacić elektronicznie kartą czy telefonem, to wtedy można ofiarę złożyć” – powiedział.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Radio Maryja
Źródło: polityczek.pl