To musiało zaboleć! Senator zaorał PiS w Święto Konstytucji 3 Maja: „Narodowi hipokryci. Na co dzień Konstytucję mają za nic i…”

Wczoraj odbyły się państwowe obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja. Premier naszego kraju Mateusz Morawiecki pojawił się wraz z prezydentem Polski, Andrzejem Dudą na Placu Zamkowym w Warszawie. Prezydent podziękował wszystkim za pomoc Ukrainie oraz przypomniał o podpisanej rok temu w Warszawie deklaracji przez prezydentów Polski, Litwy, Estonii, Łotwy i Ukrainy. Premier wpisem na Facebook’u stwierdził natomiast, iż „polska Konstytucja była nawet dalej idąca niż ta zza oceanu, bo wykluczała niewolnictwo”.

Prawu i Sprawiedliwości w ciągu ostatnich lat ich rządów często zarzuca się brak respektowania Konstytucji, przez co świętowanie jej 3 maja wzbudza wiele kontrowersji. Dolać oliwy do ognia postanowił senator Wadim Tyszkiewicz. „Narodowi hipokryci. Na co dzień Konstytucję mają za nic i łamią ją z premedytacją. Trybunał Konstytucyjny, który z założenia miał stać na straży Konstytucji, Kaczyński wykorzystuje do jej łamania i legalizacji bezprawia.
Ale dzisiaj ci hipokryci jak co roku będą się modlić w kościołach i pod pomnikami będą piać hymny ku czci Konstytucji i jej wartości. Zakłamańcy, jak i wszyscy ci, którzy na nich głosują.
Taki mamy klimat
” – napisał na Facebook’u.

Czytaj dalej

Foto: youtube/TVP Info, youtube/Open Eyes Economy
Źródło: facebook.com/wadimnowasol, oko.press