To musiało zaboleć TVP! Natalia Kukulska stanowczo o telewizji Kurskiego

Popularna piosenkarka Natalia Kukulska udzieliła wywiadu dla portalu „natemat.pl”. Poruszono w nim wiele tematów dotyczących jej kariery, lecz nie tylko. Prowadząca wywiad Klaudia Szarowska zapytała ją także o rolę artystów w „niesieniu społeczeństwu pokrzepienia w trudnych czasach”. Kukulska odpowiadając na pytanie dziennikarki poruszyła temat Telewizji Polskiej. Nie były to słowa, które przypadną stacji do gustu, gdyż dołączyła ona do grona celebrytów, które ją publicznie bojkotują.

Czy uważasz, że misją artystów jest niesienie społeczeństwu pokrzepienia w trudnych czasach?” – zapytała prowadząca. „Nie traktuję swojej pracy jako misji, ale często się tak dzieje. Sama uciekam w muzykę, by się wyciszyć lub pobudzić. Działa na emocje i może nie zmienia świata, ale wpływa na nasz duchowy stan oraz stymuluje emocje. Dlatego mieszanie muzyki w politykę jest bardzo nie w porządku. Rzeczywiście, mamy takie czasy, że gdy występujemy w jakiejś stacji telewizyjnej, jest to odbierane jako wspieranie danej opcji politycznej, a przecież muzyka powinna być ponad podziałami. Zwłaszcza gdy mamy do czynienia z programami muzycznymi czy festiwalami” – odpowiedziała Kukulska.

Faktycznie, dzisiaj nieco kategoryzujemy artystów np. ze względu na to, czy występują w TVP, czy też nie” – odniosła się do słów piosenkarki Szarowska. „Młynarski śpiewał „Róbmy swoje” i faktycznie – róbmy swoje wszędzie! Wydaje mi się, że powinniśmy zachowywać pewną neutralność, bo jest już wystarczająco dużo rzeczy, które nas dzielą” – powiedziała Kukulska, po czym odniosła się do TVP. Nie da się ukryć, że duża część Polaków uznaje Telewizję Polską za telewizję propagandową. Te słowa wydaje się podzielać Kukulska, gdyż przyznała, że „Wiadomościom” TVP nie udziela wywiadów. „Śpiewając – robię swoje, jednak nie udzielam wywiadów np. „Wiadomościom”, które są upolitycznione. Wydaje mi się, że właśnie tędy droga – każdy powinien robić to, co czuje i jak czuje” – stwierdziła. Cały obszerny i ciekawy wywiad można przeczytać na portalu „natemat.pl”.

Czytaj dalej

Foto: youtube/JastrzabPost, instagram.com/natalia.kukulska
Źródło: natemat.pl