To nie koniec problemów Pawłowicz. Te słowa dotkną ją mocniej niż jakiekolwiek wcześniej!

Nie cichnie echo kontrowersyjnych słów sędzi Trybunału Konstytucyjnego, Krystyny Pawłowicz, skierowanych do posła Lewicy Tomasza treli po tym, jak domagał się on ujawnienia majątków pięciu sędziów TK, utajnionego decyzją Julii Przyłębskiej. „Lewacki pos.T.TRELA chce ujawnienia mego stanu majątkowego… Ty chamie ! Łobuzie ! Dziadu kalwaryjski ! Udowodnij najpierw,że brałam łapówki ! V ruska kolumno ! Łachu jeden ! Albo na kolana,pod stół i odszczekać ! Was ucieszy tylko seria w nasze plecy” – napisała wówczas. Na jej kontrowersyjne słowa zareagował ostrym wpisem na Facebook’u niezależny senator Wadim Tyszkiewicz.

Mógłbym też panią Pawłowicz nazwać np. obleśną, głupią świnią, ale tego nie zrobię z kilku powodów. Jednym z nich jest to, że świnie mogłyby się poczuć urażone, a drugi powód, to kultura osobista mi na to nie pozwala, nie pójdę tą drogą.
Co by nie mówić język używany przez sędzię Trybunału Konstytucyjnego od dawna sięga dna. I jakoś to tym 33% wyznawców PiSu nie przeszkadza, choć w większości to Katolicy.
Co można powiedzieć o kraju, o którego losie decyduje przedstawiciel najwyższej instytucji konstytucyjnej, wypowiadający takie słowa skierowane do posła, który grzecznie spytał o oświadczenie majątkowe, które osoba publiczna, jaką jest sędzia Pawłowicz, powinna zgodnie z prawem złożyć:
„Ty chamie! Łobuzie! Dziadu kalwaryjski!
” – rozpoczął.

Udowodnij najpierw,że brałam łapówki !
V ruska kolumno ! Łachu jeden !
Albo na kolana,pod stół i odszczekać !
Was ucieszy tylko seria w nasze plecy…”.
A tak przy okazji, ja swoje oświadczenie majątkowe złożyłem w terminie, bo taki jest mój obowiązek. W odróżnieniu od premiera Morawieckiego, podałem majątek wspólny z żoną.
Kilka dni temu mieliśmy aferę z oświadczeniem majątkowym prezes TK Julii Przyłębskiej. Teraz chamstwem kolejny raz popisała się sędzia TK.
Co to za instytucja? Co to za ludzie? Kto rządzi tym krajem i kto decyduje o losie 38 milionów Polaków?
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/FAKT24.PL
Źródło: facebook.com/wadimnowasol