To ten 16-latek przerwał wystąpienie Dudy. Za to, co zrobił, pokochają go tysiące Polaków!

Zbliżają się wybory prezydenckie. Już 10 maja ponownie pójdziemy do urn zagłosować na nowego prezydenta. W związku z tym kandydaci rozpoczynają swoje trasy promocyjne. O kolejną kadencję starać się będzie również obecny prezydent Polski, Andrzej Duda. Spotkał się on z mieszkańcami Lubartowa w województwie lubelskim.

Podczas spotkania potwierdził, że wystartuje w wyborach, aby utrzymać swoją pozycję przez kolejną kadencję. Nie to ogłoszenie poruszyło jednak Polaków najbardziej. Zrobił to 16-letni Bartek Marzec. Jest on Radnym Młodzieżowej Rady Miasta Lublina, aktywistą Greenpeace Polska oraz wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas gdy mieszkańcy Lubartowa zachwycali się ogłoszeniem Dudy, on postanowił zamanifestować. Zauważył to sam prezydent. Nastolatek trzymał w ręce transparent z napisem „Chroń klimat. Chroń ludzi”. Gdy chciał podejść do sceny, zatrzymali go ochroniarze Dudy. Prezydent zauważył całą sytuację i nakazał, aby został przepuszczony i odpowiedział na pytania 16-latka.

Młodzież ma prawo domagać się tego, by była realizowana polityka, która prowadzi do unowocześnienia kraju. To są dwie sprawy, klimat i powietrze, zwłaszcza powietrze w wielkich miastach” – powiedział prezydent. Bartek Marzec dla „naTemat.pl” powiedział, co chciał osiągnąć swoim manifestem. „Chciałem zwrócić uwagę na kryzys klimatyczny i na to, że działania naszego rządu w tej kwestii nie są skuteczne. Politycy tylko mówią o planach w mediach, powołują Ministerstwo Klimatu, które tak naprawdę nie ma większych uprawnień i niewiele się dzieje” – stwierdził.

Czytaj dalej

Foto: instagram.com/_barteq.03_, facebook.com/prezydentpl
Źródło: natemat.pl