To wielki koniec Rydzyka? Tą petycję podpisało już prawie 100 tys. osób!

Dwaj mężczyźni, którzy podają się jako Witek M. oraz Adam.N w 2017 roku założyli petycję, której celem było ukrócenie działalności politycznej Tadeusza Rydzyka. Po dwóch latach może ona niebawem trafić w ręce papieża Franciszka. Podpisało się bowiem pod nią już blisko 100 tysięcy osób. Bliska osoba redemptorysty z Torunia, Andrzej Jaworski twierdzi, że zbieranie podpisów jest niezgodne z prawem. 

Zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji. Tadeusz Rydzyk, zakonnik używający katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występującej w polskim Kościele Katolickim. Tadeusz Rydzyk bierze aktywny udział w polskiej polityce – możemy przeczytać na samym wstępie petycji. Papieżowi przekazać ma ją Thomas Lukaszuk, kanadyjski polityk z polskimi korzeniami.

Co ciekawe Witek M. oraz Adam M. wyślą również do Ojca Świętego list, w którym wyjaśnią, dlaczego zdecydowali się na taki ruch. Chcemy wyjaśnić dlaczego napisaliśmy petycję dotyczącą Tadeusza Rydzyka. Wszystkie patologie związane z Rydzykiem opisane w naszej petycji nie tylko trwają ale uległy zaostrzeniu. Tadeusz Rydzyk jest doskonałym przykładem tego jak liczni przedstawiciele kleru katolickiego w Polsce robią z katolicyzmu dochodową parodię chrześcijaństwa a Kościół udaje, że tego nie widzi. Nie tylko polski episkopat ale niestety również Watykan od lat przymyka oko na działalność Rydzyka. czytamy.

Źródło: wiadomosci.wp.pl, kujawsko-pomorskie.onet.pl
Foto: YouTube.com Wszystko Jasne screen