To zdjęcie podbija internet! Wałęsa jest dzisiaj na ustach wszystkich Polaków

Wczoraj nasz kraj obiegła informacja, że prezydent Andrzej Duda oraz Lech Wałęsa polecą na pogrzeb zmarłego prezydenta Stanów Zjednoczonych George’a H. W. Busha tym samym samolotem. To nie mogło obejść się bez echa. Sytuacja była szeroko komentowana, a to co zrobił Wałęsa podbiło serca Polaków.

Mirosław Szczerba udostępnił zdjęcie Lecha Wałęsy, który siedzi już w samolocie. Mogłoby się wydawać, że to nic specjalnego jednak środowiska opozycyjne zauważyły, że były prezydent ma na sobie słynną koszulkę z napisem „KONSTYTUCJA”. Przeciwnicy prawicy licznie komentowali zdjęcie pisząc: „Wałęsa to jest ktoś więc sorki ale na taki pogrzeb powinien lecieć i byc reprezentantem Polski. a że i ja za to zapłacę to trudno. za miesięcznice tez płaciłam a one były co miesiąc i kosztowały duzo więcej niż ten lot” czy „Brawo Panie Prezydencie!”.

Wspomniane zdjęcie można zobaczyć poniżej. Warto dodać, że Duda i Wałęsa już bezpiecznie wylądowali w Waszyngtonie. „W Polsce zlekceważyliśmy demokrację, pozwoliliśmy demagogom zwyciężyć i mamy kłopot. [..]Kiedy skończyliśmy swoje kadencje, byłem prywatnie w jego domu, muszę powiedzieć, że wyjątkowo dobrze nam szło podczas spotkań. Problem w tym, że on nie nauczył się polskiego, a ja angielskiego. Zawsze jak jest ktoś trzeci, to nie jest takie wygodne” – powiedział Wałęsa wspominając Busha.

Źródło: twitter.com/mirek_szczerba
Foto: youtube/speak blogger, twitter.com/mirek_szczerba