Tomasz Lis powraca z hukiem. PiS mu tych słów nie wybaczy!

Tomasz Lis, popularny polski dziennikarz i redaktor „Newsweeka” często krytykował na Twitterze działania Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem udzielił obszernej wypowiedzi. Szczerze powiedział, co myśli o aferach partii Jarosława Kaczyńskiego podczas ich 4-letniego panowania.

Znowu brutalny atak na Prawo i Sprawiedliwość. Druga osoba w państwie, marszałek Sejmu, nie może mieć taksówki powietrznej, skoro społeczna Beata miała? Trzecia osoba, marszałek Senatu, nie może mieć luksusowej rządowej willi? Im się to jak psu buda należy. Przelot pana Kuchcińskiego Kancelaria Sejmu oszacowała na 500 złotych plus? No to ja chce takim Jetem polatać za taką stawkę po całym świecie. I co tu wybrać, rodacy? Podniebny styl marszałka Kuchcińskiego, hotelową i poliglotyczną skromność posłanki Kempy czy fason i premie prezesa Glapińskiego. Jak żyć? Jak żyć? Gdy pada hasło „loty Kuchcińskiego” politycy PiS-u krzyczą, że „Tusk też latał”. Nie wspominają za to, skąd to wiedzą. Otóż wiedzą, bo napisaliśmy o tym w Newsweeku. Czy ktokolwiek wyobraża sobie, że PiS-owskie media ujawniają coś, co nie służy interesom PiS- u? Tak różnica” – stwierdził.

Caritas Polska powinien się zastanowić nad swym wizerunkiem – coraz więcej Polaków kojarzy tę zasłużoną instytucję z charytatywną pomocą wizerunkową dla skompromitowanych polityków PiS. 15 tysięcy to jest za jednorazowe poderwanie samolotu, a nie za wielokrotne loty z rodziną. Czy każdy złodziej w Polsce złapany na gorącym uczynku, może uchylić się od odpowiedzialności, wpłacając drobną część tego, co ukradł na Caritas? Rzeczpospolita podaje, że luksusowym odrzutowcem latały też prawdopodobnie same dzieci Kuchcińskiego. Jeśli to prawda, to będziemy mieli dowód, że to ekipa zwykłych, ordynarnych złodziei. Wyroki nie obowiązują, prawda nie obowiązuje, przyzwoitość nie obowiązuje, szacunek dla dobra i majątku publicznego nie obowiązuje, szacunek dla opozycji nie obowiązuje, szacunek dla mniejszości nie obowiązuje, szacunek dla oponentów nie obowiązuje. Welcome to PISneyland. Nie ma żadnego problemu Kuchcińskiego. To skutek. Rezultat objęcia władzy przez ekipę aroganckich, pazernych arywistów, którzy traktują Polskę jak własność i uważają, że wszystko im się należy. Ale jak Polacy chcą takiej władzy, to ich wybór. Samoloty Kuchcińskiego, samoloty Szydło, wieże Kaczyńskiego, willa Karczewskiego, działki Morawieckiego, premie Glapińskiego. I kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa. To nie jest władza. To jest rak” – dodał.

Foto: youtube/Onet Rano
Źródło: twitter.com/lis_tomasz